Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szakma: Lakberendező?

Szakma: Lakberendező?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok és régi álmom, hogy egyszer lakberendező leszek. Falunk élünk és nem szeretnék elköltözni innen felnőttként sem. Csak aza a baj hogy itt nem nagyon lehet megélni belőle.

1. Mennyire számít ma jó szakmának? Keresik az emberek? Kell nkik lakberendező? És Mo-n jól keres egy lakberendező??

2. Hol(helyileg), milyen társaadalmirétegben lehet megélni belőle??

3. Suli az hol van? és mi a neve??

4. Egy belsőépétésznek nagyon kell a matek? meglehet belőle élni?


2011. jan. 19. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyám kb. 13 éve dolgozik lakberendezőként. Vidéken szerintem nem nagyon lehet megélni belőle, bár van hogy vidéki házakat csinál, de ritkábban, inkább Budapesten jó ez a szakma. Az átlagembernek nem nagyon kell lakberendező én úgy vettem észre, neki legalábbis inkább csak milliomos ügyfelei vannak - nyilván ez az a réteg akiknek nem árt adni a lakásukra, meg különben is az átlagember megelégszik valami ikeás bútorzattal, nincs is másra pénze, nem hogy külön lakberendezőre. Az hogy hogyan keres változó, nekünk nincsenek pénzügyi gondjaink, de lehetne jobb is (mondjuk ez más kérdés, önmagában szerintem jól keres igen)

Suliról nem tudok hol van, de pl. valami okj képzés biztos van belőle.. a matekról sem tudok, de gondolom azért az alapoknál nem kell sokkal több.

2011. jan. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi:)

és anyukád suliban tanult vagy ez tanfolyam volt?

2011. jan. 19. 19:04
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

A lakberendező és a belsőépítész nem ugyanaz, nézz utána.

Egyébként falun esélytelen, gondolj bele, hány családot tudsz, aki fogadott? Nagyvárosban, és kizárólag a tehetősek a potenciális kuncsaftok.

Mondjuk ők se mindig, van olyan ismerősöm, aki iszonyat gazdag, és amikor beszélgettünk és felvetettem, hogy lehet, hogy belsőépítész lennék, azt mondta, bolondság, és megmutatta az egyik villáját, gyönyörűen van megcsinálva, és saját maga találta ki, mi hogy legyen. Szerinte egy másik ember nem tudhatja pontosan, hogy ő mit szeretne.

Igaz, ő elég idős, lehet, hogy a fiatalabbak máshogy gondolkoznak.

2011. jan. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Suliban, de pontosan nem tudom hol, kb. 5-6 éves lehettem max. mikor befejezte.

Egyébként igaz hogy sokan be tudják rendezni maguknak a lakásukat, de az is igaz, hogy attól még hogy valakinek van pénze, ízlése nem biztos. Mások meg nem érnek rá maguktól kitalálni az egészet, szóval azért sokan fogadnak lakberendezőt, az meg hogy a lakberendező nem tudja, az ügyfél mit akar, nem feltétlen igaz, ez nem úgy megy, hogy megbíznak aztán hasraütésszerűen találd ki milyen legyen a ház.. Általában azért elmondja az ügyfél, hogy nagyjából milyen stílust szeretne, aztán utána az egész folyamatban is részt vesz, együtt mennek el dolgokat kiválasztani, ha valami nem tetszik a terveken azon meg lehet változtatni, egyébként elég kemény meló ez, anyukámnak egyszerre szokott lenni általában mondjuk 3-4 ügyfele, egy munka pedig hónapokig is eltarthat (volt olyan nagyobb ami egy évbe is beletelt..).

De ehhez sem árt ha vannak kapcsolataid, mert kezdőként a semmiből szerintem kevesen kérnének fel.

2011. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi.!:)

tudom h a lakberendező és a belsőépítész 2 különböző szakma!

2011. jan. 20. 15:59
 6/9 anonim ***** válasza:
47%

belsőépítész - felsőfokú képesítéssel kapható (diploma)

lakberendező - OKJ-s tanfolyamon is szerezhető!


falun biztos, hogy nem élnél meg belőle... nagyvárosokban is sokat számít, hogy vannak jó kapcsolataid - Bp és vonzáskörzete talán a legdominánsabb szerintem...

2011. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Nálunk még az az elterjedt nézet (sajnos), hogy lakberendezőre csak az költ, akinek nagyon sok pénze van. De szerencsére már kezdik sokan felismerni, hogy sokkal kevesebbe kerül egyszer jól megcsinálni a lakást/házat, és csak egyszer fizetni valakinek, hogy megtervezze, és mindent összekoordináljon, mint 1-2 év múlva vakarni a fejét, hogy ezt így kellett volna, vagy úgy kellett volna.

Ezt azért írtam, mert szerencsére egyre többen kérnek lakberendezői segítséget, és nem ahhoz, hogy milyen színű legyen a fal.

Viszont 16 évesen még ne vágj bele, mert nagyon sok tapasztalatra van szükséged hozzá. Egy jó iskola nagyon sokba kerül, de mindenhol kevés az óraszám, tehát ha pl. építészetből, vagy akár grafikából nulláról kezded, kínai lesz az egész.

Matekra így, hogy matek nincs szükség, viszont rengeteg dolgot kell EGYSZERRE átlátni, összefogni.

A legjobb sulik:

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönööm
2011. jan. 27. 21:13
 9/9 anonim válasza:
Szerintem először tedd le a dekoratőr OKJs képzést és utána már csak +3 modult kell letenni a lakberendezőhöz.Én is ezt csinálom most végzek dekoratőr, lakberendező szakon a suliban. Ha a lakberendezést szereted akkor a dekoratőrt is szeretni fogod. Mellesleg a dekoratőrért plusz pontokat kapsz a fősulin (persze csak ahol elfogadják) ellenben a lakberendezővel.
2011. febr. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!