Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » 68-75 négyzetméteres panellaká...

68-75 négyzetméteres panellakás felújítása nagyságrendileg mennyibe kerül?

Figyelt kérdés

Főleg felújításon átesettek válaszát várom nagyon! :) Amiről szó lenne:

-nyílászárók cseréje

-padló, járólap, csempe csere

-új konyhabútor

-szaniter cserék (kád is)

-falfestés


2+1 félszobás lakás kis konyhával, kis fürdővel, tudjátok, tipikus panel.

Mindenből kb középkategóriát számolva, mennyibe jönne a felújítás?


2011. jan. 29. 17:57
 1/6 anonim ***** válasza:

sztem alsó hangon 3 millió.


érdemes volna egy lakberendezőt/belsőépítészt megbízni a költségvetéssel, mert könnyű közben elcsábulni mindenfelé és a vége előtt meg elfogy a pénz...


Ők egyébként tudnak intézni mindenféle kedvezményeket is csempére, szaniterre, stb.


Nekem például a 156.000Ft-os kádamat 98.000Ft-ért szerezte a tervezőm, mert volt valami ismeretsége a nagykerben. :-)

2011. jan. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2.5-3 Millió érdemes egy kézbe adni.
2011. jan. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Talán olcsóbban is meg lehet úszni, ha pl a festést ti csináljátok, konyhabútort több helyen megnézitek (óriási árkülönbségek lehetnek két hasonló konyhabútor között), a többi munkára is több árajánlatot kértek, stb.

De az igaz, hogy 1 millió alatt én sem állnék neki. Annyi szerintem minimum kell ha jól akarjátok megcsináltatni.

2011. jan. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nekem a 2 szobás panel volt 2 milla. de fullosan.

tövig romboltuk, újjáépítettük :D

nekem megérte, imádok itt élni, a felújításba beletett pénz vissza is jönne, ha eladnám, mivel nagyon jó környéken van a lakás.

kérj több helyről ajánlatot, keress normális mestereket, kérdezz körbe az ismiknél.

2011. jan. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Egyelőre még nem tartunk itt, most szeretnénk lakást venni. Sajnos csak panelra futja (azt is hitelből...), viszont ha van rá mód, akkor szeretnénk olyanban lakni, amit mi álmodtunk meg. Felújított panelt lehet már 11,7 M-ért kapni (képek alapján csak tisztasági festés kellene), felújítandót pedig 9,5-10 körül. Csak számolgatom, h melyik éri meg jobban, ha veszünk egy teljesen készet, amibe csak "bele kell ülni", viszont kompromisszumként nem teljesen a mi szánk íze. Vagy veszünk felújítandót, az olyan lesz amit szeretnénk, csak kérdés, h mennyivel lesz drágább...
2011. jan. 30. 08:16
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem a nagyon romos panelből többet lehet alkudni, mint a fullosból.

én szerencsére örököltem a lakást, így nem kellett rá költeni.

ameddig nem éltem benne, addig kiadtuk, így lett pénz a felújításra.

érdemes tényleg olyat venni, amit te használsz először, minden úgy van, ahogy neked kényelmes, és tetszik.


az ikeában nagyon sok jó ötlet van, és relatíve olcsón ki lehet hozni a konyhát meg a többi berendezést.

2011. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!