Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Padlószőnyeg vagy laminált...

Padlószőnyeg vagy laminált padló? Melyiket tegyük le a nappaliba? Pro és kontra?

Figyelt kérdés
van 2 gyerek is
2011. febr. 1. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ezek közül én padlószőnyeget tennék, mert nem láttam még szép, igényes laminált padlót, szőnyeget ellenben igen. De valószínű nektek mások a szempontjaitok.
2011. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%
Mivel allergiás a gyerekem,úgy oldottuk meg hogy laminált,és rá egy nagyobb méretű szőnyeg.Ezt könnyű feltekerni takarítani stb.És ezen télen játszik,mert csak akkor van lerakva.
2011. febr. 1. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A nappaliban nagyobb a forgalom, nagyobb igénybevételnek van kitéve, tehát ott : laminált padló és szőnyeg.


A laminált padlót nagyon könnyű takarítani, a szőnyeg könnyen felszedhető, kicserélhető ha megsérül vagy bekoszolódik.


Szőnyegpadló a hálószobába való!


Gyerekszobába megint a laminált padló + szőnyeg a praktikus megoldás.

2011. febr. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mekkorák a gyerekek?

Nekünk is laminált van a szobákban, de én nagyon megbántam, hogy ez lett. Igen, azt mondják könnyebb feltakarítani az ennivalót, de nem szép, és minden nap fel kell söpörnöm többször is, mert, ha nem teszem, másnap reggel már ott vannak "porcicák". Amikor szőnyegünk azt jobban szerettem, azt is lehet tisztán tartani. De nekünk pl. a nappaliban taposó van, és azon van vastag szőnyeg a gyerekeknek. És így nem is hideg.

2011. febr. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%

a laminált sokkal szebb és higiénikusabb.

mondjuk a kakaót vagy a málnaszörpöt könnyebben fel lehet róla takarítani mint a padlószőnyegről.


a lamit csak fel kell porszívózni, utána meg kicsit felmosol és tiszta. ellenben a padlószőnyegből soha nem lehet maradéktalanul kiszedni a port, allergén anyagokat. sem!


nekem a padlószőnyeg valahogy mindig is a csóróság látszatát keltette...


ja, és a lamira ugyanúgy tehetsz szőnyeget.

2011. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de én egyiket sem. Ha van pénzed járólapot ajánlom. Ha nincs pénzed én inkább famintás PVC-t vennék. Olyan szépeket gyártanak manapság. Nézegettem a neten őket és véletlenül rábukkantam, hogy a Való Világ padlója is PVC. Könnyen lehet felmosni, ha kiborul a felmosóvíz nem dagad fel, mint már megtörtént a rokonságban, viszonylag olcsó is. Én alig várom, hogy lecseréljem a padlószőnyegemet a szobámban erre. A szőnyeget meg évente takarítógéppel kell kitisztítani, hogy tiszta maradjon. Gyerek mellet meg hát szerintem havonta kellene. De a te döntésed, válaszd azt, amit a legpraktikusabbnak ítélsz.
2011. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak nagyon szép padlószőnyegek,akár drágább is,mint a laminált,szóval a csórósággal összehozni kár lenne...max. nem annyira modern.


A kérdésre válaszolva pedig az a véleményem,hogy a padlószőnyeg jobb.Ha a gyerekek játszanak a földön,nem olyan hideg,mint a laminált,és a laminált karcolódik is.

Igaz a szőnyeget sem könnyű gyerekek mellett teljesen tisztán tartani,de a mai szerekkel könnyebb eltűntetni egy kifröccsent üdítőt,mint egy nagy karcolást.

2011. febr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ha allergiás a gyerek, akkor jobb a laminált. Könnyebb tisztán tartani. A PVC szerintem undorító.
2011. febr. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek


laminált lesz

2011. febr. 2. 17:54
 10/10 anonim ***** válasza:
74%

Laminált jó választás szerintem is, de még jobb a svédpadló. Igaz kicsit drágább, de fából van és ugyanolyan klikkes megoldással könnyen lerakható.

A fa alapanyag még kevésbé okoz allergiát és nem is párolog a ragasztó belőle, ami rákkeltő amúgy- a lamináltban. De a padlószőnyeg mér rosszabb, ebből a szempontból is.

Laminálthoz mindig vegyél Ajax vagy Sofix direkt laminálthoz való felmosó folyadékot és akkor nem lesz csíkos sem, mert amúgy sajnos igen.. :(

2011. márc. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!