Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kérlek, van ötletetek? Sötét,...

Kérlek, van ötletetek? Sötét, udvari, földszinti lakásba költöztem, egész nap szinte alig jön be fény. Arra gondoltam, hogy a mélyen ülő ablak két oldalát tükörfóliával vonom be.

Figyelt kérdés
Esetleg,aki hasonló lakásban lakik,hogy rendezte be,mivel csalogatja be a fényt?Minden ötletnek nagyon örülnék...
2011. febr. 3. 20:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%

Világos, sárgás árnyalatú színekkel fess ki! A citromsárgától a halvány narancssárgáig minden szín napsütötte érzetet kelt.

Vékony függönyt tegyél fel, ami nem akadályozza a napsugarakat! A tükrökkel játszhatsz úgy is, hogy figyeled, merrefelé süt a nap, és úgy helyezel el tükröket, hogy bevezesd a szobákba!

2011. febr. 3. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
köszi,én is ilyesmire gondoltam...és mindenképpen ez lesz,de még gyűjtöm az ötleteket,ha van még valakinek!
2011. febr. 3. 20:11
 3/16 anonim ***** válasza:
56%
Egy munkatársam ilyen lakásban lakott. Fél évig bírta...
2011. febr. 3. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Ó!a sötét miatt hagyta ott?-jelenleg abban reménykedek,hogy nyáron csak besüt a nap,habár..
2011. febr. 3. 20:21
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem nyáron nagyon fogod élvezni, hogy amikor mindenki megpusztul a melegtől, neked jó hűvös lesz... egy exem lakik ilyen lakásban, egyszerűen imádtam!!

Egyébként teljesen kibírható akár ablak nélküli helyiségben is élni, csak megfelelő világítás és színek kellenek hozzá.

2011. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Attól függ, ki mennyire fényfüggő. Nekem már az is nyomot hagy a hangulatomon, ha nem süt a nap. Be sem költöznék egy ilyen lakásba.
2011. febr. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Segít az is világosabbá tenni a szobát,ha az ablakkal szembe teszel a falra nagyobb méretű tükröt.
2011. febr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Svédországban láttam olyan megoldást(ott ugye elég rövidek egy bizonyos időszakban a nappalok)egy szűk sikátorban,hogy az ablakokra nyitható fatábla volt felszerelve,úgy,mint nálunk a zsalugáteres külső ablakokat szokták,de ez nem két részből állt,csak egy nagy nyitható tábla volt,aminek a belső felületére jól tükröző fémlap(gondolom,a tükör drágább,és törékeny)volt felszerelve,és az tükrözte be a lakásba a napfényt. És,mivel nyitható volt,mindig a legoptimálisabb állásba lehetett fordítani,ha pedig becsukta,jobb volt,mint egy redőny.Nekem nagyon tetszett.
2011. febr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kapni olyan "ablakot", ami a természetes fényt nélkülöző helyiségekbe ajánlanak:Optikai szál közvetíti -akár nem egyenes vonalban- a fényt.Így akár ablaktalan helyiségeket is be lehet napoztatni.
2011. febr. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat!!A tükrös zsalut ki fogom próbálni,hátha jobb lesz!
2011. febr. 4. 07:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!