Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Földig érő függönyt tennétek...

Földig érő függönyt tennétek ha radiátor van az ablak alatt?

Figyelt kérdés
Sokkal elegánsabbnak tartom a földi érő függönyt, mint a rövidet.Viszont aggódom, hogy sok meleget lefog a radiátortól? Van tapasztalatotok?
2011. okt. 12. 14:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, nálunk ilyen van és egy az egyben lefogja a radiátor hőjét. A legjobb megoldás még az volt, hogy a függönyt fűtésszezonban a radiátor mögé engedem (olyan széles részekből áll, hogy pont passzol a konzolok közé).
2011. okt. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Minek fűtesz akkor, ha elzárod a (meleg)levegő keringési útját?
2011. okt. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem hosszú függönyöm van, de fűtési szezonban összefogom középen úgy hogy ne takarja a radiátort.
2011. okt. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Olyanok tapasztalatára vagyok kíváncsi akiknek hosszú a függönyük. Sajnos a radiátoros ablak mellett kb fél méterre van még egy erkélyajtó és elég bután nézne ki ha mellé egy rövid függönyt tennék fel. Az erkélyajtóra ugyanis csak hosszút tehetek.
2011. okt. 12. 15:20
 5/17 anonim ***** válasza:
17%
Nem hiszem, hogy sok olyan "tapasztalt" ember van itt aki lefüggönyözi a radiátort. Nem véletlenül használnak rövidet.
2011. okt. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
0%
Mikor egy hosszu fuggonyt latok ami eltakarja a radiarot, mindig a tuzveszely jut eszembe.
2011. okt. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Én írtam hogy öszefogom. Ugyanilyen a lakás, ablak+erkélyajtó, ezért csak hosszú függönyt tehetek fel. Télen mindkettő középen összefogva, így még mutatós is.
2011. okt. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megfontolom. Én is gondoltam arra hogy elkötöm esztétikusabb módon.
2011. okt. 12. 15:57
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokféleképp fel lehet rakni függönyt, amilyet akartam mutatni, olyat nem találtam persze, arra gondoltam, hogy teszel hosszú függönyt, és két ponton, kb. a harmadánál felcsippented. Így kétoldalt lelóg a földig, de középütt nem, így csak részben takarja a radiátort.

De találtam néhány - szerintem jó - megoldást még:


[link]

Ez például úgy lehet jó, hogy nagyban csinálod meg, hogy a sötétítő oldalt rajta legyen az ajtón (másik oldalon pedig egy kicsit hosszabbra kell hagyni, hogy szimmetrikus legyen és szabadon hagyja a radiátort is, de végül is nem gond, ha egy kicsit a fal előtt is van függöny)


[link]

Ez a megoldás is tetszik, az erkélyajtó elé is lehet így rakni, és a radiátort is csak minimálisan takarja. Mondjuk ennél a felrakásnál elég gyakran kell majd ablakot mosnod :D


[link]

Ez a megoldás is jó. Figyeld meg, kétoldalt van még két - itt sötétebb - függöny. Az egyik kerülhet nálad az erkélyajtó elé, a másik megint csak a fal elé.


Ha többet kerestem volna, biztosan találok még, szóval azt ajánlom, guglizz rá a függönyre és figyeld, melyik formát tudnád alkalmazni. Az általam linkeltek közül nekem amúgy a második nagyon tetszik, én biztosan úgy csinálnám meg, hogy három ilyen összekötött voile függönyt tennék, és a sötétítőt pedig úgy, ahogy az első képen van. Persze kilóg alóla a radiátor is és az ajtó alsó sarka is, de ezzel együtt szerintem jól nézne ki.

2011. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

FromOz:

Nektek nem víz kering a radiátorban?

2011. okt. 12. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!