Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan alakíthatnék ki napsütö...

Hogyan alakíthatnék ki napsütötte tengerpart hangulatot a szobámban?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a tengerpartot (anyámék szerint oda kellett volna születnem:D) így gondoltam ha a szobám is ezt tükrözné jobban érezném magam benne. Most olyan rideg, hideget árasztó az egész, szeretnék tényleg valami életet vinni a szobába.

Ötleteket kérnék képekre, ágyneműhuzatra, padlóra, szőnyegre, falfestékre, kanapéra, függönyre, növényre, vagy bármire amivel elérhetném ezt a hatást.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm!


2011. febr. 11. 11:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a falfesték napsárga (Dulux Nagyvilág színei - Golden Bark) így akkor is "süt benn a nap", amikor kint borús idő van. Esetleg valamilyen nagyobb pálma, ha van hely hozzá fokozná a tengerparti hangulatot. Tengerparti óriásposzter vagy kép a falra. Egyszer láttam egy jót, megpróbálom megkeresni
2011. febr. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ez tényleg jó! Pálma tervben van, cikász pálmára gondoltam, remélem bírja az északi fekvésű kissé fénytelen szobát:)
2011. febr. 11. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez volt az a fotótapéta, megtaláltam - szerintem ötletes

[link]

2011. febr. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
húúúúú de jól néz ki! ha találok kisebbe valami hasonlót akk biztos felteszem a nagyobbik falamra!! köszönöm
2011. febr. 11. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy csinálnám, hogy a nagyobbik fal lenne a fő fal. Ezzel szemben lenne a kanapá vagy ágy, tehát onnan látnám ezt a fő falat. A szőnyeg homokszínű, vagy mégjobb, ha drappos-fehéres (mint a Maldív-szigeteket lenne)és a fal meg kb félmagasságig ilyen smaragdzöld-türkiz, mint a tenger. A felső része meg olyan színű, mint az ég. És a kettő találkozásához festenék könyvből vagy netről kinézett 2-3 szigetet, zölddel, de legyen benne kékes szín is, mert a távoli zöld kékesnek tűnik. Így az ágyból nézve mintha a parton feküdnél. Pl. itt a 3. kép:

[link]

A fal és a szőnyeg találkozásához lehetne a földre kagylókat tenni.

A szobába jöhetne pálma, fonott kaspóba, egy nagy laposabb edénybe kerek kavicsok meg bele kagylókat, rá önteni vizet.

Lehetne egy jó kis élénk színű függőágyat felakasztani ha van hely, mellé nagyobb pálma. A sötétbarna bútorok egzotikus hatásúak.

Az ágyneműhuzat szerintem lehetne türkizkékes, vagy kagylós, vagy amiről a part jut eszedbe. A kanapéra is tenni kéne egyszínű plédet, ami illik, leginkább homokszín vagy drapp, vagy narancsos, sárgás.

Csak összességében legyen világos színű a szoba!

2011. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Úúú de jó ez a fotótapéta! Csak én megőrülnék, hogy nem mehetek ki azon az ajtón!
2011. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez a fototapéta őrült jó,hol lehet ilyesmit venni?Nagyon állat,nekem is kéne:-)
2011. febr. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!