Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy tudom kicsi sötét lakásom...

Hogy tudom kicsi sötét lakásomat világosabbá tenni? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Örököltem egy régi L alakú vályogházat, ahova most fogunk beköltözni a párommal. A ház ketté lesz osztva, az egyik fele ki lesz adva, átmenetileg, mivel még elég fiatalok vagyunk és ohne gyerek.:)

Szóval úgy fest mi kapjuk a jobb elrendezésű lakrészt,ami a kertre néz és nem az utcafrontra, egy hátránya van: a fürdőszoba és a konyha nagyon tágas és szép világos, a nappali viszont szűkös és fénytelen (mivel az előbb említett két helyiség felfogja a fényt.

kérdésem, hogy hogy tudom fényesebbé és optikailag tágasabbá varázsolni a kis nappalit?

Azon kívül persze, hogy sok fényforrást helyezek el?

Előre is köszi a válaszokat!:)


2011. márc. 21. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá lehetőség, nyisd egybe a konyhával.

Valamint világos, vidám színekkel fessétek ki, a bútorok is olyanok legyenek. Ha nincs fény, a legjobb a fehér-citromsárga-narancssárga kombináció, mert napsütötte hatást kelt. Valamint sok tükör, ezek optikailag nagyítják a teret.

2011. márc. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az első jól mondja: narancssárga, sárga színekkel variálj, tükrökkel is fokozhatod a hatást.

Ha tudsz nyiss egy ablakot a déli oldalon. Attól, mert vályogház, még tehetsz bele ablakokat.

2011. márc. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 megölömatesóm válasza:
60%
napala=sárgas barna,konhya=ua. Minden sarga csak a szobad legyen zöld s bika vörös...Nekem is ilyen és rohadt szep
2011. márc. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Mi fehér színű laminált padlót tettünk le lakásunk ablaktalan átjáró szobájában és kábé kétszer akkorának tűnik a hely, mint a régi, sötét padlóval!
2011. márc. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Fesd nagyon világosra a falakat. Használj tükröket. Mindenből lehetőleg világos dolgokat válassz.
2011. márc. 23. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
a koönyha és a nappali között ha van ajtó akkor ne legyen küszöb, legyen egy egybefolyó járólap, pl fehér vagy terrakotta. a fal barackszín, citromsárga, fehér vagy tojásszín. a bútorok is legyenek világosak, sok lámpa, gyertya, tükör . ne tegyél nagy függönyöket amik a földig keérnek, használj plrolót, abból napsárgát amit ha nappal lehúzol szűri egy kicsit a fényt de sézép szerintem :D
2011. márc. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a válaszokat!:)
2011. jún. 5. 13:49
 8/8 A kérdező kommentje:
ja és egyébként a konyhát valószínűleg egybe nyitjuk a nappalival, egy kis amerikai konya hatás lesz, alig várom már!:D
2011. jún. 5. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!