Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy tudom megoldani szobafest...

Hogy tudom megoldani szobafestésnél, hogy a plafon és a fal találkozásánál szép egyenes legyen az elválasztóvonal?

Figyelt kérdés
Eldöntöttük a párommal, hogy kifestjük a lakást ketten. A fürdőszobával már kész vagyunk, de sajnos nem lett olyan szép, mint amilyenre akartuk. A fal és a plafon találkozásánál nem tudtunk olyan szép egyenes elválasztást létrehozni. Ecsettel próbáltuk, ráadásul amikor utána teddyvel aláfestettünk, foltos maradt, eltér az ecsettel festett árnyalata a fal színétől. Milyen módszerrel vagy eszközzel lehet megoldani, hogy szép egyenes legyen a két szín találkozása?
2011. márc. 27. 21:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Ragasztószalagot teszel a találkozáshoz és arra is ráfestesz. AMikor lehúzod, alatt egyenes lesz a csík
2011. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Festőhengerrel vízszintesen végig húzod oldalán (nekem legalábbis) van 1 ilyen műanyag valami ami kb 1 cm-t lóg ki de még annyit se én azt húztam még végig hogy a plafonra rásimitottam
2011. márc. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ragasztószalag alatt milyen fajtát értesz? Mert nem szeretnénk, ha a mennyezetről lejönne a festék, vagy foltos maradna. Azért is tettem fel a kérdést, hátha bejön ide egy profi szobafestő, és elárul pár praktikát.

Második. Mi is próbáltuk úgy, de nem lett szép :( Ezért tértünk át arra, hogy ecsettel húztuk szabadkézzel a vonalat, de az se lett valami tökéletes, sőt. :(

2011. márc. 27. 22:25
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Létezik falra ragasztható, kifejezetten festéshez használható ragasztószalag. Festékboltban kérdezz utána:)
2011. márc. 27. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Tom Benko ***** válasza:
100%
Van erre speciális szalag, festékboltokban, ha elmondod a problémád, tudni fogják, mi kell neked.
2011. márc. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kezecske. :)
2011. márc. 27. 22:35
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A tuti az ha zsinórral kicsapatod, bemész a festékboltba és festéshez kérsz csapózsinórt, a festők is ezt használják nem az előzőekben leírt módszereket (bár azok is működnek). Ennek az a lényege, hogy ketten kifeszítitek ezt a zsineget a falhoz (olyasmi mint a mérőszalag ki kell húzni egy kis műanyag házból amiben átitatja a festékpor) majd megpendítitek és egy teljesen egyenes vonalat húz (csap) a falra.
2011. márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Festőszalagnak hívják.
2011. márc. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2011. márc. 28. 22:31
 10/13 anonim ***** válasza:
2011. márc. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!