Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tapétára ráfesteni hülyeség?...

Lady Jesus kérdése:

Tapétára ráfesteni hülyeség? Ha leszedem, lehet, hogy szétpereg a fal/plafon.

Figyelt kérdés
Ezzel festenék, illetve a plafont egy fokkal világosabb színnel. Hülyeséget csinálok ha ráfestek a tapétára? Rossz állapotú a plafon, és a fal is.
2011. szept. 15. 13:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem hülyeség én is ezt csináltam otthon. Ha a tapéta jól fel van rakva, akkor 2-3 réteget is kibír. A plafont azért talán érdemes lenne glettelni.
2011. szept. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Szuper, akkor nem szedem le a tapétát. Barátoméknál a linkelt festék egyikével van kifestve, szépen fed, merem remélni, hogy a tapétát is elfedi. A plafont gletteltetni nincsen pénzem, annyim van, hogy vagy festés, vagy glettelés.
2011. szept. 15. 13:58
 3/14 A kérdező kommentje:
Lol, nem linkeltem be.:D Na mind1, Platinum polifarbe falfesték, ciklámen árnyalat.
2011. szept. 15. 13:59
 4/14 anonim ***** válasza:

Sajnos a linket nem találom. Én a Platinum nevű festékre esküszöm, jó árban van, nagyon jól fed egy rétegben is ( bár szerintem hígabbra kell keverni, mint ahogyan írják ) és nagyon szép színek vannak benne,ráadásul többféle kiszerelés van belőle.(20-50-100m2)

A glettelés egyébként nem egy nagy kaland, akár Te is meg tudod csinálni és a gipsz néhány száz forintba kerül ( én 300-ért vettem )

2011. szept. 15. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

előző vagyok. Kicsit elkerültük egymást a válaszokkal:-)))


Nagyon jó lesz ! Nekem a fehér 2 rétegben elfedte a klasszikus pálmafás fali posztert.

2011. szept. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha tényleg jól rá van rakva a tapéta és nem jön le, nincs felkunkorodva akkor bőven mehet rá a festés. 8-10 évig ki fogja bírni, legalább is nekem bírta sokáig.
2011. szept. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Na, akkor el is döntöttem, mivel nagy a terület, 2 db 100ast veszek, és az elég mindenhova, és ha egy réteg nem, akkor 2 elfedi azt a rusnya tapétát. Remélem sikerülni fog, köszi hogy válaszoltál!:)
2011. szept. 15. 14:12
 8/14 A kérdező kommentje:
19 éve van az a tapéta kb, mindenhol szép még. (csak a színe nem)
2011. szept. 15. 14:13
 9/14 anonim ***** válasza:
2 db 100-ast? Nem tudom, hogy mekkora a terület de nem lesz az sok? Tényleg fed egy rétegben de először próbáld ki és utána vehetsz még egyet, ha mégsem.Vagy lehet, hogy elég lesz hozzá egy kisebb. Egyébként olyan 6000 körül van egy 100-as, 2800-3000 körül az 50-es és már 1200-ért is láttam 20-ast.
2011. szept. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Attól is függ, milyen a tapéta. Mi ezt csináltuk először a lakásban, és egyes részeken (gondolom ahol szennyezettebb, zsírosabb volt a tapéta) egyszerűen lepergett a festék róla, jó ronda lett.


Aztán inkább leszedtük a tapétát és kigletteltünk. Egyébként nem volt drága, 3 ezerbe került a glett, és több mint egy szobára elég volt, pedig igen ronda falat találtunk a tapéta alatt. És milliószor jobban is néz ki, hogy nem látszik a ragasztáscsík meg a tapéta mintája alatta. Szóval szerintem inkább csináld meg így rendesen, egy szobát egy nap alatt simán ki lehet glettelni, legfeljebb ha olyan kevés izmod van, mint nekem, akkor izomlázad lesz :D

2011. szept. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!