Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Engedélyköteles -e egy lakásfe...

Engedélyköteles -e egy lakásfelújítás, ha a főfalakhoz nem nyúlunk, viszont a víz- és villanyhálózathoz igen és egy lépcsőt is megszüntetnénk?

Figyelt kérdés
Tulképp statikailag semmi nem változna, viszont megváltozna a ház képe az eredeti (15 évvel ezelőtti) alaprajzhoz képest. Nem igazodom ki a szakszavakban.
2009. febr. 26. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én dolgoztam ép. hatóságon, illetve voltam ott gyakorlaton, és pont volt egy ilyen eset. A közműhálózat miatt kell engedély. Legalábbis nálunk. viszont azt nem tudom, hogy ez önkormányzatonként változik e. Bemész a polgármesteri hivatalba, és az építéshatóságon az ügyintéző meg fogja neked mondani. Azért javaslom, hogy járj utána, mert ha hozzáfogsz, bármikor akadhat egy jóindulatú szomszédod vagy akárki, aki bemárthat, aztán rosszabbul jössz ki. Ja, és még valami, a mi városunkban, kell engedély a tetőtér vagy erkély utólagos beépítéséhez is. Úgyhogy nagy valószínűséggel neked is fog kelleni.
2009. febr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is csináltam lakásfelújítást és semmilyen engedélyt nem kértem hozzá. Amennyiben a ház összképe nem változik, teljesen fölösleges engedélyt kérni. Közművek becsatlakozási helyén gondolom nem változtatsz, a lakásban meg úgy húzod a villany és vízvezetéket ahogy akarod. Lényeg hogy te tudd hol van, a későbbi javítások miatt. Ráadásul- amennyiben engedélyköteles lenne- még tervezővel is meg kell terveztetni ami plusz több tízezer forint. Lépcsőbontásal- amennyiben belül van- szintén nem változik a ház összképe. Előző válaszolóhoz kapcsolódva rosszindulatú szomszédot ne engedd be, és nem fogja látni mit csinálsz. Ha meg már végzel a víz és villanyvezetékkel úgysem fogja kibontani semmilyen hatóság, hogy merre megy. Egyébként ha teljesen hivatalosan akarsz mindent akkor a hely építési hatóságnál érdeklődj /önkormányzat/ és ott pontosan elmondanak mindent.
2009. febr. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!