Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Műemlék épületben lévő lakásba...

Műemlék épületben lévő lakásban milyen felújításra, átalakításra kell kérni engedélyt?

Figyelt kérdés
Egy műemlék épületben vennék lakást, amit szeretnék felújítani, átalakítani (falak bontása, csempézés, fűtés korszerűsítés, beltéri és bejárati ajtó csere, stb.). Az tudom, hogy az ablakokat nem tudom kicserélni, csak a Műemlékvédelem engedélyével (eredeti anyagokkal stb), de mi a helyzet a lakás többi részével? Mire kell kérni engedélyt?
2011. ápr. 8. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Minden homlokzatot érintő változásra(homlokzat az udvari homlokzat is,nem csak az utcai,tehát oda is csak az eredetivel megegyezőt csináltathatsz,minden tartószerkezetet érintő változásra,minden,újonnan létesítendő válaszfal megépítésére(statikai szakvélemény is kell),minden gázvezetéket és gázórát érintő változásra(gázművek engedélye+épületgépész terv).Amennyiben valóban műemlék,és nem csak városképi jelentőségű épület,akkor az is számít,hogy a terveket csak azzal az építész-tervezővel terveztetheted meg,aki az adott területen erre speciális engedéllyel rendelkezik. Tájékozódni érdemes bemenni először a területileg illetékes Polgármesteri Hivatal megfelelő Osztályára(Építési oszt,vagy Városrendezési oszt.,aztán majd ők elmondják,hogy hogyan tovább.)Mindenesetre nem lesz egyszerű,sok előírásnak meg kell felelni.Engedély nélkül meg nem szabad megpróbálni,mert mindig van valaki,aki majd bejelenti,és hihetetlen összegű bírságot kell fizetni,és engedély nélkül végzett munkára műemlék épületben SOHA nem adnak fennmaradási engedélyt,minden esetben helyre kell állítani az eredeti állapotot.
2011. ápr. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Közben kiderült, hogy nem műemlék maga az épület, hanem mivel a közvetlenül mellette lévő ház műemlék, ezért az a ház ahol az átalakítást végezném "csak" műemléki környezet. Ez hogyan befolyásolja az átalakításokat? Így is olyan szigorúak a megkötések?

2011. ápr. 9. 09:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Kevésbé!! De annyira nem,hogy kezdjél örülni.Mindenre engedélyt kell kérni,de ezt úgy kell,hogy egy olyan tervező céggel tervezteted meg,aki minden szakmát képvisel,és az engedélyeztetési eljárást is végigcsinálja.Szakhatóságonként -ha jól tudom,-15 eft az eng.díja,+ tervek,tehát van egyszer műemléki felügyelőség,önkormányzat,gázművek,kéményseprők,építész,gépész,statikus,szerintem minimum 180 ezer.Na,de egy jó lakás egy jó környéken ennél több ráfordítást is megér.
2011. ápr. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
inkább keress olyat ami megfelelő ...
2018. febr. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!