Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül hozzávetőleg...

Mennyibe kerül hozzávetőleg egy lepusztult lakás (50 nm) festése, bebútorozása, stb? Szóval ilyen teljes felujitásra gondolok.

Figyelt kérdés
Ha mindenből a lehető legolcsóbbat veszem?
2010. okt. 13. 12:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet válaszolni.

Kell a festendő felületek mérete, a festék színe, fajtája, a bútorok fajtája, márkája, hogy hol veszed, hogy kell -e padlót újraburkolni, hogy mivel burkolod újra, hogy mennyi munkát tudsz te magad, és mennyit egy szakember megcsinálni, hogy kell -e a vezetékeket, csöveket cserélni, falakat újravakolni, nyílászárókat cserélni, tetőt megjavíttatni...

Mi is felújítás előtt vagyunk, és baromi sok dologra kell figyelni. Ha számolatlan mennyiségű pénzed van(kétlem), akkor bízz mindent a mesterekre, te csak kiválasztod a színt, típust, és hogy mit mire cserélnél. Ekkor óriási összegek jönnek majd ki.

Ha mindent te csinálsz, akkor viszont papír és ceruza, alaprajz, és minden elvégzendő munkát berajzolsz és leírsz, majd felmész a netre, és árakat nézel, meg hogy mihez mennyi kell. Végül ezeket összeadod, és megvan a felújítási irányár. Amit meg tudsz csinálni, azon spórolsz, de a munkák jelentős részét úgyis szaki csinálja vagy csinálhatja(gáz-víz-áram).

Ennyit lehet itt leírni erről.

2010. okt. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Rövid távon megúszod pár millából, hosszú távon iszonyú drága lesz. Mivel rövidesen cserélhetsz szinte mindent.

Gondold végig, mihez értesz, azt csináld te. Ha szakit hívsz, ne hozzon segédmunkást, hanem állj be mellé segíteni. Figyeld, hol vannak jó minőségű termékek akcióban és inkább azokat vedd.

2010. okt. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

egyetemista vagyok és szert tettem egy kis lakásra,de nagyon le van pusztulva.

szerencsére ilyenek nem kellenek,hogy tetőcsere,meg a villany is működik,de ami kell:


pl.teljes falfestés,ajtó-ablakfestés,bojler kicserélése,vízcső kicserélése egy helyen,összes bútort megvenni,lámpákat felszerelni,biztositékcsere, gáz megcsináltatása,( fűtés is)polcok felrakása,mosógép vétel,ablak szigetelés...

Nyilván amit tudok,magam csinálok,de mivel nő vagyok és nincs olyan ismerősöm,aki férfiként segit,kiváncsi vagyok,mennyi pénzembe fog mindez kerülni,ha szakembert hívok pár dologhoz.Csak kb.összeget mondjatok! Köszönöm

2010. okt. 13. 21:17
 4/4 anonim ***** válasza:

Első ránézésre, ha egyszerűbb anyagok, bútorok is megfelelnek, olyan 1,5-2 millióból már meg lehet szépen csinálni. Szerintem nagyjából, de minden részletet jó lenne ismerni.

De pl attól is függ, hogy milyen fűtés van és mit kéne rajta csinálni. Pl ha gáz központi és cserélni kell az összes csövet, radiátort, gázkazánt, ez önmagában már kb 1 milliós kiadás.

Konyhabútort is lehet venni 60e-ért és 2M-ért is. Stb.

2010. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!