Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Konyhatündérek! Hol tároljátok...

Gedeon_neni! :) kérdése:

Konyhatündérek! Hol tároljátok ezeket a kacatokat a konyhában?

Figyelt kérdés

na, következő a gondom. a mosogatógép és a hűtő beépítése miatt rengeteg helytől estem el, és egyszerűen a kacatoktól iszonyatos káosz van minden főzéskor a konyhában. ami a legidegesítőbb:


- tálcák (persze olyan nagyok, hogy nem férnek be sehova, és a mosogató szélén csücsülnek, csodás látvány..)

- vágódeszkák szintén. egy ideig a tűzhely és a konyhaszekrény közé csúsztattam be a földre, de koszolódik, és nincs kedvem minden használat előtt+után pucolni)

- kávéfőző - jó, azt még megoldom - kávé? mindenki másfélét iszik természetesen.

- teafilterek - vettem már egy jó kis ikeás dobozt, de mindenki lusta abból válogatni. tényleg, borzasztóak.

- celofán, alufólia, szilvia - mindig kéznél kell lenniük, de így mindig láb alatt is vannak egyszerre!

- fűszerek - eddig a tűzhely fölött volt egy polc, amin kis üvegcsékben sorakoztak a gyakran használt fűszerek, de nincs páraelszívó, és baromira gyorsan piszkolódtak :(


ja, és persze az egyetlen normális fiókunkat ki kellett gyomlálni a beépítés miatt, így az evőeszközöket egy óriási állítós eszköztartóban tartom ideiglenesen. ti hová tennétek őket, ha nem lenne fiók?


rühellem ezt a konyhát! tippekre, tanácsokra lenne szükségem, hogy pici konyhában a helyet hogy tudnám kihasználni :( van beépített szekrény is ugyan, de annak a mélysége olyan kicsi, hogy nem fér bele semmi :( komolyan már főzni sincs kedvem, pedig régen szerettem.


2011. máj. 18. 21:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

- tálcák - élére állítva egy polcra, a fazekak mellé teszem őket

- vágódeszkák - szintén

- kávéfőző - kotyogós van, mindig a gáztűzhelyen

- teafilterek - külön polcuk van a gáz melletti ffelső szekrényben

- celofán, alufólia, szilvia - a fali tartójukban

- fűszerek - a gáz melletti alsó szekrényen egy kis rácsos, kétszintes polcon, tasakokban. Így akár 20 féle fűszer is elfér egy polcon. Csak a sót, cukrot tartom nagyobb edényben, külön.


Az evőeszközökre nincs tippem, sajnos.

2011. máj. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
3%
Az én konyhám 35 négyzetméteres. Talán ez a legjobb megoldás hogy minden elférjen. Próbáld kibővíteni.
2011. máj. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

első! köszi a tippeket :) hasznosak!


a régi konyhánk nekünk is egész nagy volt, most viszont maga a lakás 60 nm :) panelkonyha. a kibővítés csak jövőre jöhet szóba, mert most nincs pénz.


pici konyhába való tanácsokat szeretnék.

2011. máj. 18. 21:44
 4/14 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de mi az a szilvia? (Nem Magyarországon élek)
2011. máj. 18. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
a sima téphető papírtörlő tekercs :) az első márka még anno a szilvia nevű volt, azóta persze ezer félét gyártanak, de ezt a legtöbben csak szilviának hivják :))
2011. máj. 18. 21:54
 6/14 anonim ***** válasza:
Köszi - sejtettem, hogy valami márkanév lehet, de sehol sem találtam erröl semmit.
2011. máj. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

ahol szabad hely van a falon, furjal fel tartokat, kampokat, mindent fel lehet logatni. lehet nem valami szep, viszont el fogsz ferni. a folosleges kacatokat meg dobd ki. nekem egy talcam van, egy vagodeszkam a husnak, egy meg a zoldsegnek


evoeszkozt is lehet a falon tarolni, ilyen magnescsikot kell felfurni, aztan szepen megallnak rajta

2011. máj. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ha van szabad falfelületed ( asztal,konyhapult fölött) vehetsz oda falra szerelhető tartókat. A vasboltban nálunk többféle szélességben,és magasságban kaphatók. Nálam ilyeneket szereltünk fel a falra. Van amelyik csak 2 polcos,van olyan,ami 6. Nagyon sok minden elfér rajtuk, a fűszerek, lisztes stb ,dobozok, a kéztörlő,alufólia stb. A felső polcon pedig a tálcák,deszkák. Sőt vettem hozzá fémhorgokat. A polc oldalára tettem. Azon lógnak a konzervnyitó,pizzavágó stb. dolgok.
2011. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tálcák, vágódeszkák: nálam is a lábasok mellett vannak. De konkrétan csak három tálca meg egy vágódeszka. Ennyi ugyanis bőven elég a napi használathoz, a többit meg felpakoltam a felső szekrénye az előszobában.

Kávéfőző: ezt még nem csináltuk meg (most fogunk felújítani), de olyan lesz, hogy az egyik sarokba, ahol nincs pult, csak 20 centi hely az ajtó mellett, felteszünk egy kis sarokoplcot, odavezetjük a villanyt és ott lesz a kávéfőző. Kávé: mindenki egyfélét iszik és nincs apelláta! Aki másfélét akar, az tárolja magának a szobában.

Teafilterek: a hűtő tetején a dobozukban. Egyszerre max. 4-5 félét tartok, az elfér.

celofánék: szintén a hűtő tetején szépen sorban. De minden hengeres ott van: zacskók, sodrófa, sütőpapír, stb...

fűszerek: hipermarketben a paradicsomot, paprikát olyan kis műanyag dobozban lehet venni. Abba pont beleférnek a fűszereszacskók. Két ilyen dobozba minden fűszer belefér, még az aromák meg a sütire a dekorszívek is. És kevés helyet foglal, a poharak mellett tartom.

Az evőeszközöket pl. áttehetnéd az étkezőbe, pl. ha fiókos az étkezőasztal, akkor abba.

Az én konyhám is nagyon pici (1.5*2 m), de minden tök jól elfér benne. Megvan még a régi házgyári szekrény a hűtő fölött, ami szuper, ugyanis egész a hűtő elejéig kiér, azaz 60 centi mély és rengeteg holmit elnyel. Valamint az előszobában az ajtók teteje fölött is van szekrény, a ritkán használt holmik oda kerültek fel. De a földet is kihasználom, a fal mellett pl. kényelmesen elférnek a kisebb robotgépek a dobozukban.

2011. máj. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
21:48 Én sem tudtam mi az a szilvia,pedig már 40 is elmúltam.Amikor mondta az egyik kolléganőm,hogy odaadnám e a szilviát,csak lestem,fogalmam nem volt mi az.Akkor tudtam meg,hogy így hívja a papírtörlőt...
2011. máj. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!