Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan, hol tároljátok a...

Hogyan, hol tároljátok a csekkeket, számlákat?

Figyelt kérdés

Villany, víz, gáz, telefon, internet, tévé, egyéb adók. Folyton hadilábon állok velük, mert nem tudom, h lehetne a legáttekintőbben tárolni őket.

Ti hogyan oldjátok meg ezt odahaza?


2011. máj. 31. 14:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igaz, szerencsére nekünk csak szemétdíj van és villanyszámla, mi mindig kimágnesezzük a hűtőre, így mindig kéznél van.

De ajánlani tudom még a parafatáblát is.

2011. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Van egy erre a célra rendszersített műanyag "borítékom",ami mindig a táskámban van,és ami érkezik azt rögtön beleteszem,így ha posta felé járok,és időm is van,meg nincs tömeg azonnal be tudom fizetni.

Amiből meg több jön egyszerre,biztosítás,hitel,stb,azt egy másik ugyanilyenben tartom,és 1 hónappal előbb átkerül a másikba.

2011. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mármint amit már befizettünk?


Már nem sokáig aktuális, mert amivel lehet átállunk átutalós módszerre, de az eddigieket:

Lefűzős mappában szépen sorrendben.

Ugye minden csekkhez tartozik egy levél amin leírják, hogy mi mennyi... a csekket hozzátűzöm (tűzőgéppel) a levél sarkához és a levelet kilyukasztom, befűzöm a mappába.


A mappán belül a különböző számlafajtákat (víz, gáz, stb) egy-egy fólia ("bugyi") választja el, abban lehet tárolni a nem lefűzhető/lyukasztható dolgokat (szerződések, stb).

2011. máj. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Mindegyik kap egy bugyit, abban gyűjtöm. Év végén archiválom egy nagy mappába őket. Így könnyen áttekinthető.

Amit be kell fizetni, azt iderakom a laptop mellé, és amikor legközelebb megyek vásárolni, befizetem (szerencsére pont mellettünk van egy non-stop posta :))

2011. máj. 31. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

14:55 vagyok

Látom a többiek a befizetendőkre gondoltak, akkor biztos én értettem félre :)


A befizetendőket a párom asztalán egy levéltartóban, amit saját kezűleg (nem giccsesen) festettem/dekoráltam. :)

Minden héten van egy "ügyintézős" napunk (bevásárlás, posta, stb), olyankor ha van csekk a levéltartóban akkor megyünk a postára.


Konkrétan ilyen a kicsike:

[link] és a fiókban várnak a randa sárgaságok.

2011. máj. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Igen, azt elfelejtettem írni, h főleg a már befizetettekre(régebbiekre)vagyok kíváncsi főleg.

2011. máj. 31. 15:03
 7/16 anonim ***** válasza:

A befizetendőket : parafatáblára tűzöm befizetésig.


A befizetett csekkeket : hozzátűzöm, a hozzá tartozó számlalevélhez tűzőgéppel, majd havi lebontásban bugyiba fűzöm, majd így egy nagy mappába. Így ha valami kell, csak visszalapozok, mondjuk 2010 szeptemberhez és ott sorakozik a szeptemberi víz, villany...stb egy bugyiban.

2011. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

15:08-as vagyok.

Ja és nekem ez a nagy mappa, kifejezetten csak ezt a célt szolgálja, mást nem gyűjtök benne. Sok évi cucc elfér benne, mert egy évre elég ugye 12 db bugyi. 5 éve ugyanazt a mappát használjuk.

2011. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

szia!


én sokmindent utalok a neten (tb, nyugdíj, mert vállalkozó vagyok sajnos), így az megvan a netbankomban.

ami csekken jön, és még nincs befizetve, azt a hűtőre mágnesezem a kiváltatlan gyógyszer receptek mellé.

ami be van fizetve, azokat bedobom egy átlátszó műanyag mappába (papír írószerben vettem, van boríték mérettől egész nagyig, vékony, vastag, ez már csak attól függ, hogy mennyire pontosan szeretnél rendszerezni), és az egésznek kineveztem két nagy fiókot. így már nincs akkora káosz, és mivel átlátszó, az oldalához tudsz belülről csúsztatni egy cetlit, pl KÖZÖS KÖLTSÉGEK, DIGI, REZSI, AUTÓ, stb.. :)

2011. máj. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Mi csekkezünk, mint az őrültek, semmi bankkártya és átutalás; maradiak vagyunk. A feladott csekkeket mindig teásdobozba tesszük dátum szerint. Ha megtelik, leragasztjuk és öt évig megőrizzük. Ugyanakkor házasságunk kezdetétől szoros háztartási naplót vezetünk. Ott is szerepelnek a csekkek.
2011. máj. 31. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!