Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Teljes bútorozás? Mennyibe...

Teljes bútorozás? Mennyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
Van egy lakásunk, ami eddig a nagymamámé volt, de neki meghalt az élettársa és az élettársa lakását kapta meg, ami kell neki, és lemondott a "miénkről". Megkérdeztem a szüleimet, ők megengedik, hogy odaköltözzek 18 éves koromban,csak teljesen le van pukkanva, 20 éves fotelek, ágyak, kád, wc, minden le van lakva. Kb 40 négyzetméter lehet másfél szobás, de úgy, hogy nappali és a konyha egyben van, szóval ilyen amerikai konyhás, van egy szoba egy fürdőszoba és egy külön wc. Szerintetek kb mennyi lenne a teljes felújítás? vagy ha esetleg ti csináltatok mostanában lakásfelújítást mennyibe került nektek? még 2 évem van összegyűjteni a pénzt, és azzal nem is lenne gond, de fel kell készüljek. Köszönöm előre is a válaszokat!
2011. máj. 24. 18:50
 1/8 gfero ***** válasza:
ezt nem lehet megmondani pl. van olyan ruhásszekrény ami 20-30 ezer de van több 100 ezer ft-ért esetleg milliós nagyságban is.ez pénz meg ízlés kérdése.
2011. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sokba. A felújítás nagyon drága, festés ha magatok csináljátok, akkor kijön 10-15 ezerből, de a burkolásokra (csempe, padló) minimum négyzetméterenként 2 ezret kell számolni. Sőt valószínűleg kell burkolót hívni, ő is el fog kérni egy rakás pénzt.

Ha vezetékeket, csöveket kell cserélni, az már százezrekre rúghat. Mi is a nagymama lakását örököltük meg hasonló paraméterekkel, a fürdő a leggázabb, volt már csőtörésünk is, mondta a szerelő, hogy ott olyan régi vízcsövek vannak, hogy bármelyik pillanatban eldurranhatnak. Kalkuláltam, 3 nm a fürdő, a teljes felújítása kb. 200 ezerből jönne ki (vezetékek, szaniterek cseréje, plusz burkolás). Ebből csak a szerelő elviszi a felét!!

Ha ablakot kell cserélni, az megint húzós, egy átlagos ablak 60 ezer körül van, plusz ugye a munkások díja, amíg berakják.

Ha elektromos vezetékeket kell cserélni, az megint egy kemény kör: régen sokszor belefalazták a vezetéket a falba, annak a kicseréléséhez vésni kell.

Ez így összesen már szerintem millió körüli tétel.

Berendezés: szerintem csak akkor fogj hozzá, ha maga a lakás már jó állapotban van. Itt sok mindentől függ, mennyibe kerül, én eddig kevesebb mint százezret költöttem a lakásra, csak azt cseréltük, amit muszáj, és mindent igyekeztünk olcsón megvenni.

2011. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A felújítás nagyon sokba kerülhet, ehhez képest a bútorozás nem nagy tétel, tesz-veszen, vaterán és egyéb hasonló oldalakon sokszor fillérekért lehet nagyon jó dolgokhoz hozzájutni.
2011. máj. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

én 2 éve újítottam fel egy ennél kicsivel nagyobb lakást.


amondó vagyok, hogy legalább 1 millát szedj össze rá, hogy igényesen fel tudd újítani.

burkolatok cseréje, festés, mázolás, netán új konyhabútor.


én szerencsére örököltem egy szép, ízléses szobabútort, és a lánykori szobámból is hoztam el halom apróbb bútort, az ágyamat.


a bútor egyébként részletkérdés, azt apránként is össze tudod szedni. a lényeg az ágy :D

a legfontosabb, hogy olyan állapotba hozd a lakást, hogy normális tudj használni minden helyiséget.

2011. máj. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sokba kerül. Mi 50m2-es lakást újítottunk fel tavaly.

De teljesen, mindent cseréltünk, vettünk új bútorokat is, és kb 4,5 millióba volt a vége.

Konvektorok voltak, cirkóra cseréltük, kéményt béleltettünk. 6 db beltéri ajtó + 1 biztonsági bejárati. 4 db ablak csere, konyha és fürdő teljesen felújítva, teljes víz villany gáz, parketta csiszolás,engedélyek stb.

Persze ebben benn volt az új konyhabútor, és a konyhagépek, ami így egyben majdnem 1 millió volt (sütő, hűtő, főzőlap, mosogatógép, elszívó)

Mi bútorokat az ikeából vettünk, ott tudsz nézelődni. Teljesen megvagyunk elégedve vele.

2011. máj. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
igen igen én is az ikea oldalán néztem. kb 2 millió jött ki. az a szerencse, hogy biztos állásom van, apuéknál, és állatokat tenyésztek és abból is jön be pénz. Az a baj, hogy amit kiszámoltam szerintem max a fele lehet, mert teljesen újjá kell varázsolni, mert szörnyű állapotban vana lakás. Még 2 évem van hátra, elég nehéz lesz suli mellett, de hát ami nem öl meg az megerősít. Remélem összetudom kaparni a pénzt:)
2011. máj. 25. 13:26
 7/8 anonim ***** válasza:
Akkor még van 2 éved arra hogy találj ismerőst, aki segít csinálni, mert a munkadíj is elég sok tud lenni.
2011. máj. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Húha..hát elég sokba fog kerülni. Főleg egy teljes felújítás. A berenezés sem olcsó, de az kevésbé fogja megtépázni a pénztárcádat.

Sajnos felújítással kapcsolatban nem tudok sokat mondani, mert mi építkeztünk, de anyumék anno 3 éve újították a lakásukat. Ők amit csináltattak: ablakok cseréje, járólapozás, csempézés, teljes festés( amibe nem csak festés volt, hanem leszedték a tapétát, és egyengetni kellett utána falat valamilyen hálókkal) felső- alsó szegőlécek, parkettázás...Így került az egész kb 1 millába.

Mi a házunkat rendeztük be a férjemmel.. Ami nagyon drága volt, az a konyhabútor. (400 ezer) A többit megoldottuk vateráról, és egyéb leárazásokkal. Elég sok mindent kell megvenned.

A bútoroktól kezdve a háztartási gépeken át, az egyéb kiegészítőkig. (mosógép, hűtó, gáztűzhely, edények, főzéshez-evéshez szükséges eszközök) Szóval, a végén össze fog jönni egy szép kis összeg, még akkor is, ha oróbálsz mindenből a lehető legolcsóbbat vásárolni..

üdv.

2011. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!