Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Melyik jobb hálószobába...

Melyik jobb hálószobába helyet, takaríthatóságot, meg úgy mindent illetően? Franciaágy, heverő, rekamié

Figyelt kérdés
Franciágy ellen azért vagyok mert nem tudom alját takarítani ki tudja milyen por lesz idővel alatta, és ágyneműtartót nehéz felemelni. Heverő van itthon azzal nincs semmi gond, csak nehéz olyat találnom ami megfelelne:) Rekamié-ról nincs véleményem. Tapasztalatokat várok meg ami eszetekbe jut! Vélemények is jöhetnek! Köszi!
2011. jún. 5. 17:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha franciaágynak van lába, alatta minden gond nélkül ki lehet takarítani (igaz, ezeknek általában nincs ágyneműtartó része).
2011. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Franciaágy! Abba vehetsz olyan matracot, ami a lehető legkényelmesebb. Olyat vegyél, ami lábakon álló keret plusz ágyrács plusz matrac, ez alá be tudsz nyúlbi takarítani. És lehet kapni görgős tárolót, amit egyszerűen betolsz alá, nem kell emelgetni. Takarításkor meg kihúzod :)

Nyitható heverőt semmiképp ne vegyél, azok max. vendégágynak jók.

2011. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyitható heverőt miért ne vegyek?
2011. jún. 5. 18:48
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is nincs ráhatásod a matracára, olyan amilyen, nem lehet cserélni. És ugye az ember heverőt általában olyat választ, ami tetszik, stb.

Mechanikája van, azaz el tud romlani. Egy franciaágy max. leszakad, de azt nem nehéz házilag is megcsinálni. Egy heverőhöz már szakember kell általában és pénz.

Nincs egyenes matracod, több részre hajtható van, a hajtásoknál néhány év után, amikor meggyengült az anyag, hajlamos szétcsúszni, ez általában deréktájon van, szóval fájós derekat okozhat.

Nem tudsz alatta takarítani.

Na meg drágább is, mint egy azonos kategóriájú franciaágy.


Természetesen ha kicsi a lakás és nincs külön hálószoba, akkor nem nagyon van az embernek választása, hiszen valamire le kell tudni ülni. De ha van, akkor semmi nem indokolja, miért ne franciaágy legyen.

2011. jún. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

a kihúzható kanapék nem mindennapos alvásra lettek tervezve.

vegyél egy normális duplaágy keretet, hozzá olyan matracot, ami megfelel a testsúlyodnak és alvási pozíciódnak.


ez alatt tudsz takarítani. egyébként ez utóbbi részletkérdés az egészségedet figyelembe véve.


a kárpitos egybefranciágyak olyan gagyik és bazáriak...

2011. jún. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a keretes franciaágy plusz matrac híve vagyok. Nézz szét a matracokkal kapcsolatban. Ha lábon álló az ágy akkor a takarítás is egyszerű. Ehhez azonban külön kell ágynemű tartó, ha szükséged van rá. Mi az ágyneműt a gardróbban tároljuk. Amit meg használunk nem szoktuk elrakni, csak ágytakaróval letakarjuk. Az paplant, párnát úgy is félévente mossuk.
2011. jún. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, az én franciaágyam lábakon áll és ágyneműtartója is van.
2011. jún. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

fél szobát bedobogóznám, arra kerülne a matrac! a dobogó szintkülönbsége pedig fiókot adhat pl. ágynemű tárolására!

és nem kell alatta takarítani sem :-)

2011. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!