Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen festéket válasszunk?...

Milyen festéket válasszunk? Ki mit ajánl? Érdemes megvenni a drágát, ami állítólag fed 1 rétegben is, vagy maradjunk annál, hogy mindenképp két réteg kell!? Érdekelne hozzáértők véleménye!

Figyelt kérdés
2011. jún. 23. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a drágább festéknél is kell a 2 réteg, akkor lesz igazán szép a szín és egységes!
2011. jún. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Mi a házunkat 3 éve festettük! Dulux és Platinum festékeket használtunk! Nagyon-agyon szép lett, egy rétegben is fedett (Igaz hogy fehér falra festettünk színnel) Valóban mosható, én már csak tudom, mert a párom autószerelő és lehetetlen elkerülni, hogy ne koszolja össze a falat, úgyhogy elég sokat mostam! nedves ruhával áttöröltem és lejött, de a szín nem fakult ki! Én csak ajánlani tudom! Tartós megoldás!
2011. jún. 23. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szerintem ne a festéken spóroljatok, hiszen a lakás egyik alaphangulatát adja, h milyenek a falak színei.


én trilak decorral és duluxszal festettem anno a lakásomat, nagyon szép lett. szerintem a legjobb minőségűből is érdemes két rétegben kenni, hogy maradéktalanul lefedje a falat.


elvégre festeni elég 5 évente, megéri költeni rá, h normálisan nézzen ki.


a burkolatokon sokkal többet tudsz spórolni, inkább azoknak az árait hasonlítgasd, és válaszd ki a legjobb ár-érték arányút.

2011. jún. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
én egy rétegben fedős hérával festettem le az egyik falat és tényleg fedett egy rétegben...nagyon szép lett. viszont ha az van rá írva, hogy mondjuk 25nm-re elég akkor egy centivel sem tudsz többet lefesteni. párom is ilyet vett és kb 26 nm-t kellett volna lefesteni vele gondolta csak elég lesz, de nem .... elég spórolósan vitte fel és foltos lett. szóval érdemes rászámolni egy kicsit.
2011. jún. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sztem is megéri az árát a Dulux... Egyenletes, jól fed, bár mi is 2 réteget vittünk fel, mert más szín volt alatta. De egyszerűen gyönyörű!
2011. jún. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az is kérdés, hogy fizettek a festőnek, avagy ti magatok végighengerlitek? (Szerintem könnyű munka, de nem mindenkinek van rá ideje, vagy épp érzéke.)


Ha láthatóan semmi nem üt át a falon, akkor elegendő lehet az egy réteg is.


Nálam amúgy hagyományosan, oltott mésszel meszelve van. Egyes szobákban márványos mintában színezve. Ahol fehér, ott meg hófehér. Nem bántam meg.

De a meszet csak annak ajánlom, aki ismeri és tudja milyen vele dolgozni.

Én páraáteresztő és fertőtlenítő képessége miatt választottam. Újra meszet fogok használni, ha ideje lesz.

2011. jún. 28. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!