Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fel akarok fúrni a falra pár...

Fel akarok fúrni a falra pár képet, kerettel együtt, meg 1-2 polcot. Áramdetektorom nincs. Neki kezdhetek a fúrásnak, vagy mindenképp kell áramdetektor mégha nem is konnektor közelében fúrok?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 10:12
 1/5 anonim ***** válasza:

kell egy gumutalpú cipő, meg ha ijedős vagy, akkor egy pelenka. fúró fém részét ne fogd meg.


egyébként, a vezetékek vízszintesen a plafonton kb. fél méterre futnak, a kapcsolók konnektorok függőlegesen vannak vezetékezve. ha ezt figyelembe veszed, akkor nagy meglepetés nem érhet.

2011. máj. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja, a vezetékek a kapcsolók, konnektorok függőleges vonalában felfelé mennek, és fent a dobozok magasságában vízszintesen körbe. Ezeket a vonalakat kikerülve nagy meglepetés nem érhet. (Hacsak nem volt nagyon részeg a villanyszerelő az építkezéskor)
2011. máj. 28. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Újépítésű lakásnál érdemes kérni valami rajzot a vezetékekről, talán pont itt olvastam, hogy valaki belefúrt a vezetékbe, mint utóbb kiderült, úgy spóroltak, hogy ferdén húzták a falban :S
2011. máj. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktam, hogy ha lehetséges, hogy van ott vezeték, vagy kábel, akkor óvatosan fúrom a falat. Minden két-három mm-nél kiveszem, és megnézem mi van a lyukba. Így már egy jópár javítástól mentettem meg magam, és a tulajokat. Általában adott(a régi építésű lakásokban nem, mert ott várható, hogy átlósan is vihették a vezetékeket.)hogy ha kötöződoboz, vagy szerelvény van a környéken, akkor számítani lehet a dobozokhoz mérten vízszintesen-függőlegesen vezetékekre a falban. Ha nem nyomod a gépet a falnak, akkor a hangjából rögtön meg tudod állapítani, hogy téglát-betont fúrsz-e, vagy üres helyre ért-e a vídia. Akkor rögtön megállsz a fúrással, és megnézed, hogy mi van a lyukban.
2014. jan. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 MancsWolf ***** válasza:
Nálunk pl kaotikus a kábelhálózat. Keresztül-kasul/átlósan/kanyarban amit csak el tudsz képzelni. Konyha újravakolásánál nem egy olyan vascsövet találtunk ( padló felől jött fel ) amiben elő vezetékek voltak. Senki nem tudja honnan jött mivel villanyora lekapcsolása után is feszültség alatt volt, és padloszint felett kb 1 méterre véget ért bármiféle végeszköz vagy legalább szigetelés nélkül. Simán el volt vágva és kész. Ez egy 50es években épült tégla társasház. Szóval a kötődődobozok, kapcsolók és a konnektorok helyzete kb semmit se jelent. :)
2017. febr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!