Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hol találok praktikus ötleteke...

Hol találok praktikus ötleteket egy 60 m2-es lakás berendezésére?

Figyelt kérdés
Most költözünk családiházból egy pontosan 64 m2-es lakásba. Praktikus ötletekre lenne szükségünk tárolásra illetve térérzetet növelő optikai megoldásokra. Tudtok ilyesmi gyűjtőhelyet, fórumot a neten?
2011. jún. 29. 23:53
1 2
 1/12 anonim válasza:
75%

Én mindenféleképpen IKEA-ba(KIKA stb) mennék el körbenézni. Ott vannak berendezett szobák a hálótól a konyháig, és meg is lehet venni őket. Esetleg egy lakberendező segítene. A legjobb saját izlésre bízni és magazinokat olvasgatni.

Térérzet növelő hatás: tükör, világos falszínek, ablak.

Praktikus tárolás: beépített szekrénysor, beépített konyhabútor. Esetleg, ha falakat is szeretnétek bontani, akkor egy amerikai konyhás nappali is jó térnövelő.

Csillár helyett lehet álmenyezetbe épített spot lámpákat helyezni, ami szintén növeli a teret.:)

Sajnos fórumot nem ismerek.

2011. jún. 30. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Fórumot nem tudok, de pont most dolgotunk mi is ezen. Leírom, amit eddig tudok.


Tárolás: érdemes berakni egy vagy két nagy szekrényt a lakásba. A szobák rövidebb oldalára, így nagyobb marad a hasznos tér. Jó ha az ajtók tükrösek. Nálunk most a nagyszobában van egy ilyen szekrény, kb. 3 m hosszú, a rövidebbik falon. Nagyon sok holmit elnyel. Nem tükrös sajna, de ha lesz rá pénzünk, mindenképpen olyat szerzünk be.

Az előszobában, fürdőben, szóval ami nem lakóhelyiség, ott a 2 m fölötti részt érdemes szekrényekkel telerakni. Mivel ezekben a helyiségekben alig tartózkodik az ember, nem zavaró, hogy alacsony lesz tőle a belmagasság.

A konyhát is, ha kicsi, érdemes a tetejéig bepolcozni, ott tárolni a ritkán használt holmikat.

Ha kádat építetek be, akkor ne falazzátok, hanem az oldalát polcozzátok be, oda egy csomó minden elfér.

Az a lényeg, hogy amit csak lehet, azt ne a lakótérben tároljátok. Ez már a térérzet miatt fontos. Ha tele van polcokkal, szekrényekkel a szoba, akkor kisebbnek hat. Te látod a lakást, hova lehet az egyéb helyiségekbe szekrényeket rakni, oda mindenhova kerüljön. És lehetőleg szekrény, ne nyitott polc!


A falakat fehérre érdemes festeni. Most festettünk át egy világossárga szobát fehérre, kb. kétszer akkorának tűnik, pedig a sárga tényleg világos volt. Szóval ha nem utáljátok a fehéret, akkor mindenképpen azt ajánlom.

A padló világos színű legyen, juhar vagy ilyesmi. Lehetőleg ne mintás. Akár lehet az is fehér, az hihetetlenül jó a térérzet szempontjából.

A fentebb már írt, lehetőleg tükrös szekrényen kívül csak minimális bútorokat tegyetek a szobákba. Tulajdonképpen nálunk csak egy ülőgarnitúra van a nappaliban, a zongorám, asztal székekkel, meg egy könyvespolc. Meg még lesz egy dohányzóasztal. Ezek közül akár még a könyvespolcot is át lehetne telepíteni valahová. Ja, nyitott polc minél kevesebb legyen, azok rendezetlenül néznek ki, ezért összenyomják a teret. Minél zártabbak, annál jobb.

A többi szobában is ez az alapelv uralkodjon, minél kevesebb, minél világosabb legyen minden.

Ami még jó: a textileket hangold össze. Függöny, szőnyeg, ágytakaró, díszpárnák... egyrészt kellenek, hogy színesítsék a szobát a sok világos dolog mellett, másrészt ha túl összevisszák, az megint nem jó. Érdemes egy-két színt választani és azt végigvinni az adott helyiségen.

És persze tükrök minden mennyiségben! Bárhova, bármennyi, amennyit csak el tudtok viselni!

2011. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ha feltöltesz egy vázlatos alaprajzot, meg hogy hányan laktok, mik az igények, talán itt is tudunk segíteni.
2011. jún. 30. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2011. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves 10:06-os válaszoló, ha tudnál adni egy e-mail címet akkor este elküldeném az alaprajzot. Köszönöm előre is!

2011. jún. 30. 11:33
 6/12 anonim ***** válasza:

ezt a tükrözést sosem érettem.

én pl utálom magamat nézegetni, csak azért, h nagyobbnak tűnjön a lakás, nem tennék be egy halom tükröt, attól még nagyobb nem lesz.


az előszobába tegyetek be padlótól-plafonig beépített szekrényt, abban majdnem minden elfér, a szobában elég néhány komód, könyvespolc.


a konyhában is érdemes plafonig érő szekrényt csináltatni, abban elférnek az edények, tartós kaják.

2011. jún. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

12:04 a tükröknek rengeteg pozitív hatása van. Életem első albérlete icipici lakás volt, de tele tükrökkel. Utáltam, de kivettem, mert olcsó volt.

Idővel rájöttem, hogy szuper dolog a tükör. Mindig láttam magam, így nagyon könnyű kordában tartani a súlyom (nálam ez komoly probléma, iszonyú hízékony vagyok). Pontos kép élt bennem magamról, így megjött az önbizalmam is.

A tükör segít az embernek szembenézni önmagával. Nagyon ajánlott mindenkinek, akinek ilyen jellegű gondjai vannak (magyarán ha utálsz tükörbe nézni, rakd tele velük a lakásod). Egyébként pedig annak dacára, hogy a tükröktől valóban nem lesz nagyobb a lakás, mégis sokkal jobban érzi magát benne az ember, főleg ha előtte nagyobb házban élt.

2011. jún. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Rajzold le és töltsd fel egy képfeltöltő oldalra az alaprajzot. Nem kell bonyolítani, csak úgy nagyjából. Hátha másnak is vannak ötletei.

Ajtókat, ablakokat, nyitási iránnyal rajzold rá.

2011. jún. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
2011. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

ezt a tükrözést sosem érettem.

én pl utálom magamat nézegetni, "


Pl. csinalsz a falra egy ablakkeretet, mintha ott ablak nyilna valahova, vagy ajtótokot, mintha egy masik helyiseg kovetkezne. Arra fuggonyt teszel, elé párkényt, viragot, meg olyan dekoraciokat, akit egy nyilaszarora is. És a keretbe tükröt. Ettol még nem fogod magad lepten-nyomon latni, de megnovelted a "teret", mert olyan, mintha ott még lenne tér a falon tul is.:)

2011. júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!