Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A tűzhely a lakás része (mint...

A tűzhely a lakás része (mint például a wc, zuhanykabin), vagy lakásfelszerelési tárgy (mint például a hűtő)?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 20:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

normális esetben ott szokták hagyni a népek, ha költöznek. mi otthagytuk a régi lakásunkban, mivel anno még 73ban tűzhellyel adták át.


a következő lakásunkat is tűzhellyel együtt vettük meg.


ez az eladó kukacosságán múlik. nyilván ha zsír új, akkor szeretné magával vinni, és asszem nem is köteles otthagyni. megegyezés kérdése.

2011. okt. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a ház tartozéka, mert be van építve a konyhabútorba, ami pedig be van építve a konyhába!


Anyámnál lakásfelszerelési tárgy, mert különálló tűzhelye van palackos gázzal, amit oda viszünk ahová akarjuk!

2011. okt. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Tehát fogalmazhatunk úgy, hogy ha beépített, akkor a lákás része, ha különálló/hordozható, akkor felszerelési tárgy?
2011. okt. 12. 20:52
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem evidens lenne, hogy nem viszem magammal, hanem otthagyom. Nem beépített, de nem is palackos gázról megy. Egy csavarral le lehetne venni a gázcsőről.

Az utóbbi években három lakást vettünk és négyet adtunk el. Mindenhol otthagytuk a tűzhelyet és amikor másik lakást vettünk, mindegyiket tűzhellyel együtt adták.

2011. okt. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Pont úgy, ahogy írod.


Nálunk a ház/konyha része, ugyanis a bútor kompletten a konyhánkra van szabva, amibe be van építve a sütő ill a főzőlap. Ha költöznénk, akkor bármennyire is akarnám vinni a bútort a sütővel együtt (mert imádom), nem vinném, mert kizárt, hogy másik konyhába passzolna.

2011. okt. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Nos, konkrétan arról van szó, hogy egy albérletben lévő tűzhely (ami a főbérlőé volt) a felek hibáján kívül használhatatlanná vált. A kérdés az, hogy ilyenkor kinek kellene újat venni.

Az albérlők azt mondják, hogy -mivel a lakás része- ezért a főbérlőnek. Én -mint főbérló- úgy gondolom, hogy mivel az albérlők használják (főleg, hogy hosszú távra jöttek), és alapból én biztosítottam a tűzhely lehetőségét, így nekik kéne ezt megfinanszírozni. Csakúgy, mint pl egy hűtőt.

Egyébként különálló, nem beépített tűzhelyről van szó.

2011. okt. 12. 22:12
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az esetben szerintem a lakás része. Mivel bútorozott lakást adtál ki, a te dolgod gondoskodni arról, hogy használhatók legyenek. Ahogy például ha kitöri egy vihar az ablakot és mondjuk a beeső eső tönkreteszi az ágyat (tehát ha nem a bérlők szeretkezték szét), azt is neked kell kicserélned. Illetve ha ők oldják meg, akkor lelakhatják.

Egyébként szerintem a hűtőt is neked kell javítanod, ha azzal együtt adtad ki a lakást.

2011. okt. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is.

És ez esetben mindegy hogy beépített vagy különálló-e. A beépíthető készülékek is szabvány méretűek, lehet őket cserélni, beépíteni más konyhabútorba. Így az egyik előző válaszoló indokát sem értem, mert gondolom nem egyedi méretben gyártatta le magának a sütőt.

2011. okt. 13. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Társasházi lakásban a tűzhely, konyhabútor, beépített szekrény a lakás részei. Családi házban nem. Mi elcseréltünk egy családi házat egy társasházi lakásra és akkor rákérdeztünk az ügyvédnél, hogy jól gondoljuk-e és azt mondta, ez így van.
2011. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nos, pont hogy nem. Az albérlő kifejezett kérésére bútorozatlanul adtam ki a lakást.
2011. okt. 13. 09:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!