Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Egy átlagos panelház mennyezet...

Egy átlagos panelház mennyezete hány kg-ig terhelhető? Gondolok itt arra, hogy valamit fel akarok függeszteni a plafonra, kb hány kg-ig birja el a beton?

Figyelt kérdés
2011. júl. 1. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A beton többszáz kg-ot elbír, inkább a dübel határozza meg a teherbírást!

Egy kis gond azért van: A házgyári beton előfeszített, és be van rendesen vasalva, ha megfúrod lecsökken a teherbírása! Mindenképp kérd ki statikus véleményét mielőtt fúrni kezdessz, nehogy a fejetekre omoljon az egész!

2011. júl. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem, teljesen világos. köszönöm!
2011. júl. 1. 22:53
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Úgy tudom, hogy a padló négyzetméterenként kb. 150 kilót bír el biztonságosan. Bár nem tudom, hogy oszlik meg a dolog, valószínű az is számít, mi van a felső szomszédnak ott, ahol megfúrod.

De a biztonság kedvéért azért ne centizd ki nagyon, a panelok már elég régiek, ne kísértsd a sorsot. Mit szeretnél amúgy felfúrni?

2011. júl. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
boxzsákot, 40-45 kilo.
2011. júl. 1. 23:07
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jaa :) az szerintem annyira nem vészes. De boxzsákot fel tudsz rakni fali konzollal is, azért az biztonságosabb lenne.
2011. júl. 1. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
hát igen, valószínű az lesz, jobb a biztosabb! mindenesetre köszi!
2011. júl. 1. 23:15
 7/9 anonim ***** válasza:
A boxzsákot ne tedd a plafonra ha laknak felettetek, mert amikor ütöd fent döng a padló!
2011. júl. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Áhh már tudom, azt kellett volna nekem is felszerelnem amikor fent fociztak és ugráltak a gyerekek és nem tudtam hogy érzékeltessem velük milyen azokat a tompa puffanásokat lentről hallgatni.


Kellett volna egy box zsák a plafonba és még meg is erősödtem volna. :-)

2012. jún. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 misi21072103a válasza:
Nem hiszem, hogy 150kg a terhelhetősége négyzetméterenként, mert ha 2 ember áll egy négyzetméteren belül, ami egy panelba elég sűrűn előfordul, akkor mar túl is leptuk a 150 kg mot. Nem beszélve, ha tobben vagyunk :-)
2017. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!