Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Műbőr kanapé teljesen tönkreme...

Műbőr kanapé teljesen tönkrement, nagyon csúnya rajta a feltöredezett kárpit. Pedig még csak 3 éves és nem volt nagyon igénybe véve. Mivel lenne érdemes behúzatni, ami nem fog 1-2 év múlva újra megtöredezni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Léteznek bőrhatású szövetek. Nem töredezik, jól szellőzik, és olyan mint a bőr.
2011. júl. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
49%

Textilbőr:

[link]

2011. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Textilbőrrel behúzza neked kárpitos, de jó drága, szerintem nem éri meg. 4-5 éven belül az is tönkre fog menni.

Próbálj meg túladni rajta és venni egy textil vagy egy bőrkanapét. Én most vettem bőrkanapét használtan, kb. 10 éves, nagyon olcsó volt, és semmi kopás nincs rajta. Vannak sérülések, de látszik, hogy azt a nem rendeltetésszerű használat okozta.

Vaterán néztem, nekünk csak 25 ezrünk volt rá, ezért vettük meg ezt. De 90-100 ezer körül lehet szerezni vadiúj garnitúrákat, igazából még az is bőven megéri. A műbőr áthúzatása is bőven benne lenne pártízezerben, nem éri meg azt a pénzt.

2011. júl. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem drága a textilbőr, mi is áthúzattuk a kétszemélyes kanapénkat, meg a hozzátartozó két fotelt, és 90 ezer Ft volt. Ja, és nagyon szép lett.
2011. júl. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
44%
De pont ez az. Hogy ugyanennyiért valódi bőrt is kapsz, vadiújat, aminek az élettartama hosszabb és tapintásra is kellemesebb. Akkor nem éri meg textilbőrre kiadni a pénzt szerintem. Ég és föld a különbség..
2011. júl. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Itt van néhány, amiket néztem, ugyan már lejártak, de hasonló áron mindig vannak fenn:

[link]

[link]

[link]


De persze ez némi utánajárást igényel. Viszont az biztos, hogy megtérül a befektetés.

2011. júl. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Valódi bőrt én 4-500 ezrekért láttam - bár igaz, bútorboltban.
2011. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! A textilbőr mennyire tartós?
2011. júl. 6. 09:19
 9/11 anonim ***** válasza:
58%

Persze, bútorboltban annyi is. De a legtöbb holmit nem érdemes ott venni. Szinte mindent meg lehet szerezni máshol 50-70-90%-kal olcsóbban, kb. azonos minőségben. Mivel mi nem vagyunk anyagilag nagyon eleresztve, így elég nagy gyakorlatom van ebben :)


Az utóbbi pár hónapban eléggé körüljártam az ülőgarnitúra témát, de minimális utánajárás után egyértelművé vált, hogy textilbőrbe nem éri meg pénzt feketni. Ápolás mellett is max. 5-6 év az élettartama. Egy bőr áthúzás pl. 25-30 ezerből megvan ülőrészenként, azaz a 2-1-1 garnitúra 100-120 ezer, viszont az élettartama _minimum_ tíz év. Ápolással több. Egyszerűen megéri azt a plusz 10-20%-ot.

És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy mennyivel jobban néz ki és mennyivel kellemesebb a tapintása.

2011. júl. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
Az én sarokkanapém textilbőr és pont 2 és fél évig bírta! Megvettem több százezerért és nem ér semmit, olyan mintha 20 éves lenne.
2011. júl. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!