Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mivel szedjük fel a leragaszto...

Mivel szedjük fel a leragasztott 30 éves szőnyeget a lakásban?

Figyelt kérdés
Anyósomék most szeretnének parkettázni, de a szőnyeget annó úgy csinálták,amikor építették a lakásokat, hogy az egészet leragasztották ki tudja mivel. Most derült ki számukra is. 2nm-t tudtak felkaparni, és mondták, hogy nem vesződnek vele, erre rakják rá a parkettát. Szerintem az meg nem igazán tesz jót. Ötleteket várok, vagy aki ebben jártas, adjon tanácsot, hogy mivel lehetne felszedni a szőnyeget. Köszi előre is!
2011. júl. 31. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem kell felszedni, nyugodtan rá lehet rakni a parkettát, a szőnyegnél jobb hőszigetelő nincs is.

Nálunk is a szőnyegre lett rálaminált padlózva, a mesterember is mondta, hogy így sokkal jobb, mint az előre gyártott szivacsra rakni.

2011. júl. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nyugodtan tegyék rá a parkettát,hangszigetelésnek is jó,és melegebb is lesz. felszedni csak szakember tudja-van olyan gép,ami hővel felszedi a ragasztót is, de nem olcsó a munkadíja. de ti tudjátok megéri-e. én rátettem
2011. júl. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi szépen! Akkor marad valószínű, főleg, ha szakember tudja csak felszedni.
2011. júl. 31. 21:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Attól függ hány éves a szőnyegpadló, azért egy 20 éves szőnyegre én nem raknám rá, ki tudja mik élnek benne:S

A parkettásunk se géppel szedi fel, mert baromi drága a gép, hanem szikével felvágja csíkokra és feltépi.

Ha nincs baja a szőnyegnek nyugodtan rá lehet rakni, csak rakjatok alá még egy takarófóliát.

2011. aug. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kész is lett azóta. Kiderült totál le volt ragasztva, próbálták felszedni, de jött szét darabokra, ezért úgy döntöttek, hogy rárakják a parkettát, nem szedik fel, mert napokig szedhetnék. Én biztos nem hagytam volna, addig nem raktam volna le, míg fel nem vakarom onnan, de nem az enyém, nekik jó úgy...hát legyen. A szőnyeg fölé nem igen lehet rakni semmit, mert arra ment a fólia,és rá a parketta. Nem tudom hogy néz ki, még nem láttam, de majd ha megyek akkor meglátom. :) 30 éves a szőnyeg amúgy, és valóban abban már ki tudja mik lehetnek...:S:S:S De nem az enyém, úgyhogy így kevésbé érdekel, csak tanács kellett, ezért kérdeztem. Köszi szépen!
2011. aug. 2. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!