Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen a minősége a Kikában...

Milyen a minősége a Kikában kapható olcsóbb kategóriás konyhabútoroknak?

Figyelt kérdés

A minap láttam egy elég pofás darabot nagyon kedvező áron. Csak hát azt nem szeretném, ha 2-3 év múlva széthullana.

Ami leginkább nem tetszik, az a lapok élzárása. Nem az a vastagabb fajta, hanem ránézésre csak egy vékony fólia szerűség. Olyasmi, mint a szobai bútorokon. Ez vajon hogy bírja majd a strapát, nedvességet?

Valakinek esetleg van erről a kikásról konkrét tapasztalata? Sokat segítene vele. Nem szeretném, ha a kikás hamar kukás lenne. :)

Köszi.


2011. aug. 9. 22:12
 1/10 anonim ***** válasza:

mi nézegettünk ott konyhát, mikor készült a lakásunk. olyan eszetlen drága, h hagytuk is a csába.


az ikea sokkal jobb, egyik barátnőmnél egy viszonylag olcsóbb darab van felcuppantva, és már 5 éve semmi baja. szóval azt inkább ajánlom.

2011. aug. 9. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
a kika változó énis inkább az ikeát ajánlom.volt egy kis konyhaasztalunk a kikából,két év múlva felhólyagosodott,és eltört a lába egyik napról a másikra,viszotn van egy konyhaszekrényünk,ami 7 éve megvan és csak a foggantyúja esett ki egyszer de azt simán fissza lehetett rakni.de inább a IKEA
2011. aug. 9. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi.

Azért gondoltam a Kikára, mert az itt van a szomszédban, tőlünk pár száz méterre. Több cuccot vettünk már onnan. Szobai, előszobai, fürdőszobai bútorok. Azokkal nem volt semmi gond.

Az Ikea is jó lenne, csak az 240-250km-re van tőlünk. Szerintem a fuvar miatt nem érné meg az ország túlsó végéből hozatni.

2011. aug. 10. 08:12
 4/10 A kérdező kommentje:

Egyébként ezt néztük ki: [link]

Egyáltalán nem tartom drágának. Sőt, inkább feltűnően olcsónak!

2011. aug. 10. 08:24
 5/10 anonim ***** válasza:

első vagyok.

hát, ez még csak nem is néz ki olyan jól.


tudod, sztem az a jó az ikeában, hogy nagyon praktikusak, jó helykihasználásúak a bútoraik. ilyen konyhaszekrényt bmelyik vidéki kis bútorboltban veszel, nincs benne semmi extra.

az ikeásokat pedig a magad kényelmére és ízlésére szabhatod.

tudom, nem én fogom megmondani, h milyen konyhád legyen :) csak gondoltam felsorolok pár érvet :)

2011. aug. 10. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szerintem meg jól néz ki. Nem is ezt kérdeztem.

A fuvart oda- vissza ki kéne fizetnem. 500km, az minimum 50eFt ha nem kérek róla számlát. Plusz az útiköltségem, amíg oda megyek megvenni. Az is minimum egy tízes-huszas.

Annak a pénznek lenne más helye is, mint hogy elszórjam, csak azért, hogy az Ikeából vegyek bútort, mert te azt mondtad, hogy az a tuti.

2011. aug. 10. 13:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Megvenném a helyedben :) Szerintem nagyon jól néz ki, ha az élzárás nagyon gázosnak tűnik, valami "nagyokos" asztalos biztos tud vele kezdeni valamit, de nem hiszem, hogy a Kika megengedhetné magának, hogy nagy darabszámban rossz minőséget áruljon... ahogy nézegetem a képet, lehet, hogy nekünk is ilyen lesz, úgyhogy külön köszönet érte :)


Tessa

2011. szept. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igazán nincs mit! Mikor legutóbb a Kikában voltunk, pont akkor vettek meg egyet ebből a típusból. Pedig már drágább is, mint amikor először kiírtam a kérdést.

Mi végül úgy fogunk méretre csináltatni bútort. Az olyan lesz, amit igazán szeretnének és sajnos a konyha is elég speciális alakú, így ezt is be kellett volna faragni.

Csak most közbejött egy más beruházás is, így egy kicsit csúszik a konyha projekt.

2011. szept. 5. 18:21
 9/10 anonim ***** válasza:

Baráti házaspár (mindketten kollégáim) a közelmúltban több mint 1,5 millióért vásárolt konyha és nappali bútort a kikában. Azóta állandóan csak az idegeskedés van náluk. Garanciális javítás miatt legalább egy tucatszor voltak már náluk. De persze minden esetben hosszas vita után voltak hajlandók kijönni. A konyhaszekrény gázteleszkópjai (felfelé nyíló ajtóknál) beragadnak, újra és újra. Mindenféle extra terhelés nélkül kiszakadt az ajtó zsanér. Lepergett, felhólyagosodott a burkolat. A kanapé leszakad, majd a varrás elengedte a kárpitot.:-(

Totál megbánták, hogy ott vásároltak!


Az ikeával minden rokonomnak, ismerősömnek teljes az elégedettsége! 4 éve vásároltunk ikeában konyhabútort, ami tökéletes állapotban van még mindig! Épp most vásároljuk másik lakásunkba a konyhabútort az ikeából. 3 asztalostól mestertől kértünk árajánlatot, de mind drágábban hozta volna ki ugyanezt. És csak 2-5 év garanciát vállaltak volna, az ikea 25 évével szembe :-) /arról men is szólva, hogy az ikeával szembe biztos érvényesíthető a garancia, egy asztalossal szembe viszont kétséges/

2012. aug. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Mint írtam nem áll módomban ott vásárolni.

Arra is kíváncsi lennék, hogy 250 km-ről hogyan érvényesíthetném azt a garanciát.

2012. aug. 10. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!