Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Az alábbi bútor hogyan újíthat...

Az alábbi bútor hogyan újítható fel úgy, hogy rusztikus darabja legyen egy kissé modernebb lakásnak?

Figyelt kérdés

[link]


imádom a régi bútorokat és kaptam egy ehhez nagyon hasonlót, a festése pont ilyen. ebédlőbe tálalónak szánom, ám nem ebben a formában. talán le kéne csiszolni fáig és lakkozni, új fogantyúk, kicseréltetném az üveget.

milyen egyéb javaslatok vannak még? mit érdemes kezdeni vele?


2011. aug. 26. 10:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van rá keret, én vésetnék vagy vésnék az ajtókba, fiókokba mintákat, sötétbarnára festeném a bútort, és a mintákat feketésre, vagy még sötétebb barnára. Sok lakkal, szép fényesre. A két kölönböző festést is egységesíteném, tehát ugyanolan szín lenne az ajtó, mint a keret. Belül is felújítanám. Még az is elképzelhető, hogy a kerekített éleket (a neked is olyan) megváltoztatnám, ragasztanék rá különféle faragott szegélyeket, alulra is, felülre is, és az ajtókra, fiókokra is minimálisan, épphogy csak változzon a kinézete. Nekem így tetszene kb.
2011. aug. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Arra ne számíts, hogy a lecsiszolás után megkapod az eredeti fa színét! Ez egy régi(legalább 50 éves) bútordarab. Annak idején gondosan alapozták, festették, nagy a valószínűsége, hogy jól beleszívódott a fába. Mindemellett a festés alatt lehetnek olyan fa illetve furnérlemez hibák amit a festéssel jól el lehet takarni, de a lakkozás után csúnya lehet.
2011. aug. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval is. Elképzelhető, hogy az ajtókat cserélni kéne, ha sokat akarsz rajta változtatni.
2011. aug. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

köszönöm

igen, én is úgy néztem, hogy ezt a festést fáig nem lehet lecsiszolni. egyáltalán milyen kezelésnek vessem alá, hogy festhető legyen? milyen festék fogja meg?

mindenképpen kap új fogantyút és a díszítő léceken is elgondolkodom, tetszik az ötlet

2011. aug. 26. 11:38
 5/6 waland ***** válasza:
Tulajdonképpen a legtöbb oldószeres festék befogja, csak jól le kell előtte pucolni, ne legyen zsíros, és érdemes finomabb csiszolópapírral (100-150) kicsit átcsiszolni, hogy jobban rátapadjon. Egyébként léteznek trükkök arra is, hogy egyszínű anyagot hogy lehet lefesteni ecsettel úgy, mintha lenne rajta faerezet, de már én sem emlékezek rá, hol olvastam róla.
2011. aug. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ágh Ferenc ***** válasza:

[link]

Nos itt van az a bizonyos eljárás a flóderozás, amit az előttem szóló említett. Ha elég bátorságot érzel, kis kísérletezéssel magad is el tudod végezni. A jelenlegi festéket jó lenne valami égető szerkezettel eltávolítani. Kisebb az esély a rombolásra, ha hőlégfúvó pisztollyal csinálnád. Aztán jöhet a hibák kijavítása és a sárga festék! Innét kellene kísérletezni! Egy nem hiányzó falapon lehetne kipróbálni. Nekem volt egy festő ismerősöm, aki a sárga alapra nagyon megromlott sört terített fel és egy fogazott linóleumlappal tett csodákat, majd mikor a mintázat megszáradt, akkor lakkoztuk le és tuti lett! Így még lehet, hogy más díszítő elemre nem is lenne szükség. Próbálkozz!

2011. szept. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!