Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan válogatnátok össze a...

Hogyan válogatnátok össze a színeket?

Figyelt kérdés

Költözés előtt állunk, vettünk egy teljesen felújítandó lakást, amibe a padlótól a plafonig mindent cserélünk. Bútoraink is alig vannak.


Először tök jó dolognak tűnt, de ez baromi nehéz. Lesz egy nagyon nagy nappali és egy közepes háló, + konyha-ebédlő, wc, fürdő, előszoba. Egy átlagos panel, csak a nappali nagyon nagy, a háló meg közepes. Tetszenek hangulatok, színek, de elég különbözőek, és fogalmunk sincs hogyan kellene úgy összehozni, hogy egymáshoz is passzoljanak a színek és stílusok..


Ami tetszik, bézs, fekete, fehér, sötétebb antik padló, de tetszik a nagyon világos, szinte fehér parketta is... Valami modernet szeretnénk, de nem túl minimalistát, mert tetszenek a klasszikus antik fa dolgok is, de az sem szeretnénk, hogy csupa antik fenyő bútorral legyen telerakva az egész...


Néhány kép ami tetszik nagyjából mindkettőnknek:


[link]


[link]


[link]


Még az aránylag nem is lenne nehéz, hogy összeállítsam a dolgokat, viszont pl. az utolsó képre a párom már azt mondta, hogy túl világos(!). Ő nagyon sötét dolgokat akar, csupa sötét bútor, nagyon sötét padló.. Ami mondjuk a képeken tényleg nem rossz, de pl. az előtérben a beépített szekrényeket is sötét faszínűre akarná és ott még ablak sincs. Félek, ha rá hallgatok kriptát csinál az egészből. De amiket meg én mutatok, azokra mindre azt mondja, hogy jó, csak legyen sötétebb. Sőt úgy belejött, hogy, csempét, padlót, szekrényeket, mindent faszínűre akar, és hát egyformát nem is lehetne ezekből mindből találni, szóval egy az, hogy az egész úgy nézne ki szerintem, mint egy láda belülről, de ráadásul mindenféle másmilyen színű mintázatú fa hatás.... Szerintem az nagyon hülyén nézne ki. Erre jön az, hogy milyen vagyok már én, jó lenne, miért nem bízok benne? Mi lehetne a kompromisszum?


Az tuti, hogy a nappali padlót mindketten valami sötétebb, közepesen sötét antikra szeretnénk, a háló padlót meg én világosra gondoltam. De a többi szín....? Valakinek van ötlete?


2011. szept. 26. 15:55
 1/2 Hungy ***** válasza:

Nézd meg ezt a linket:

[link]

Itt saját magad válogathatod össze a színeket, gyakorlatilag végtelen számú variációt hozhatsz létre. Ha küldesz nekik fotót a saját lakásodról (belülről, kívülről, tök mindegy), akkor küldenek neked vissza egy linket, ahol a sajátodat is úgy variálod, ahogy neked tetszik. Annyi színt próbálsz ki, amennyit csak akarsz. nekem ők segítettek. Így egyszerűen nem tudsz mellélőni.

2011. szept. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk minden fal és nyílászáró fehér. A vizes helyiségekben, étkezőben (50x50-es), sötét, kicsit fa hatású járólapok vannak, a csempe viszont hagyományos 10x10-es fehér (ami praktikus, mert mindig kapni, ha bármi szerelés kell). A szaniterek, beépített konyhabútor sima fehér, az étkező viszont sötét antik.

A szobákban a parketta egész világos (bambusz) a bútorok viszont mind sötét dió színűek. Van egy-két antik meghatározó darab (szecessziós intarziás-politúros), a többi meg inkább minimalista modern, csak színében hasonló.

Én elégedett vagyok ezzel most :), mert élhető, otthonos, de a sötét-világos kontraszt miatt kicsit elegánsabbnak, tágasabbnak és tisztábbnak tűnik minden. És mindennek van története, de mégsem egy kiállítás.

2011. szept. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!