Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Milyen tv-t érdemes venni?

Milyen tv-t érdemes venni?

Figyelt kérdés
Eljött az ideje, hogy nekem is nagyképernyős készülékem legyen. Műszaki paraméterekhez nem értek, ezért váron a tanácsotokat. Az elkövetkező 20 évben nem tervezem új készülék cseréjét, tehát most szánnék rá valamivel többet.
2011. okt. 1. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az elkövetkező 20 évben nem tervezem új készülék cseréjét"


Egy kicsit naiv vagy, ha azt hiszed, hogy egy ma gyártott tévé kibír 20 évet... :)


Amúgy vegyél Full HD-s 3D-s tévét. Ma ez a csúcs.

2011. okt. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
LED tévé, full HD-s
2011. okt. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen FullHD, lehetőleg LEDes, 37-es (94cm) vagy nagyobb képátlóval.

Jó ha van rajta USB csatlakozó (nézhetsz filmet pendriveról), esetleg ethernet csatlakozó (youtube nézhetsz a TVén).

Én legalábbis így válogatnék. A 20 év szerintem is önámítás.

2011. okt. 1. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még tíz évem van a nyugdíjig. Szerintetek nyugdíjasként lesz lehetőségem tv-cserére?

Nagyon köszönöm a válaszaitokat, legalább megtudtam, mit kellene keresnem.

2011. okt. 1. 18:28
 5/9 Bágyi Éva ***** válasza:
100%
Csak olyat vegyél amilyenhez van pénzed.Jelenleg a led háttérvilágítású lcd 3d tévék a legjobbak.A samsung vagy a Sony bravia a legjobb márkák .A technológia annyira új még ,hogy nincs igazán kiforrva.Nem tudni ,hogy hány évet bír majd ki.Mivel nem nagyon vannak benne melegedő alkatrészek,így az elöregedés veszélye kevésbé áll fenn.Talán sokáig tudod jó minőségben használni.
2011. okt. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi a francnak vegyen 3D tévét?? Még a full HD is önámítás, ha nincs hozzá olyan lejátszója amelyik ezt bírja. Ha nincs otthon digitális kábeltévéje vagy egyéb digitális jelforrása, amely képes a HD felbontásra, akkor minek? 3D... hazánkban a 16:9-es képarány sincs elterjedve, nem a 3D Full HD adás. Ésszel gondolkodjatok már...


Ami viszont fontos:

Legyen benne DVB-C és DVB-T (mpeg4) tuner. Ez a "jövő", így ezeket ki fogod tudni használni. Ha van digitális jelforrásod, akkor jó a Full HD, hiszen most már kezdenek megjelenni HD tartalmak (még ha nem is full HD felbontásban).

Szempont lehet a tévén lévő csatlakozók típusa, száma. A mai "régi" lejátszók általában scarttal tudnak csatlakozni, így jó, ha van a tévén ilyen. Emellett 2 db HDMI sem árt - gondolva a jövőre.

2011. okt. 1. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Tegnap 22:45!


A kérdező írta, hogy 20 évre tervezi venni a tévét. Ezért javasoltuk a mai csúcsot. Igen, valóban még nem elterjedt a 3D és a full HD felbontás, de nem tudni mit hoz a jövő. 15 éve még az LCD tv is elképzelhetetlen volt egy átlagembernek, most meg boldog boldogtalan azt veszi. A digitális műsorszórás dettó. Mondjuk a 3D-t én is feleslegesnek tartom, de elég nagy felelőtlenség HD Ready tévét venni FULL HD helyett, hiszen mindössze néhány ezer forint a különbség. Hosszú távon megéri azt venni.


Ne a mában élj, hanem gondolj a jövőre...

2011. okt. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

én ezt vettem januárban:

[link]


nekem nagyon is megfelel

2011. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már nézegetem a készülékeket!
2011. okt. 7. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!