Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hol lehet nagyon olcsón venni...

Hol lehet nagyon olcsón venni fehér látványkandallót?

Figyelt kérdés
2011. okt. 5. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Látványkandallót? Milyenre gondolsz? Elektromos? Bioetanolos? Gyertya?

Fa? Műanyag? Gipszkarton? Kő? Cserép?

2011. okt. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként, én építettem a házunkba egyet. (lány vagyok)

Nem igazi kandalló, tehát nincs kéménye, csak ki van építve egy tűztér, és maga a keret. Téglából csináltam a keretet, lefestettem kívülről (tehát a tűzteret nem) és fehér gipszkarton ablakdíszt ragasztottam rá. Néhány kisebb farönköt összeszögeltem, vágtam bele mélyedéseket, és azokba mécseseket raktam. Mintha égne a tűz. :) Annyira jó lett, hogy már több barátnőmnek segítettem sajátot építeni az otthonukba, mert ők is akartak egyet. Ez még panelban is simán kivitelezhető! Ami nagyon fontos, hogy a rönköket kezelni kell egy tűzálló festéssel, vagy lakkozással, illetve a mécsesek mélyedéseibe bele kell szúrni egy kis fém keretet, amit virágboltokban lehet kapni (koszorúkba szúrják bele, pont mécses formája van) és ebbe kell a mécseseket belerakni. Természetesen soha nem szabad felügyelet nélkül hagyni!

2011. okt. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Igazából mindegy, hogy miből van, a lényeg hogy kémény ne kelljen hozzá.

Képet esetleg tudnék kérni tőled valahogy arról a kandallóról amit te készítettél?:)Elmondásod alapján nagyon szép lehet.


Köszönöm a segítséget!

2011. okt. 6. 20:40
 4/7 anonim válasza:
100%
Olcsón sehol! A fehér sokkal drágább, mint a színes!
2011. okt. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%
Nekem van egy eladó. Tört fehér, sötétkék tetővel, ha érdekel. Kb. 15- ször használtuk, és aztán új tűztérbetét van benne. Teljesen új belül. zsofetz@freemail.hu szívesen küldök képet is.
2011. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


[link]



Sajnos képet nem tudok feltölteni a gépre (sajnos elég szégyen, de nem tudom hogy kell) viszont keresgéltem egy kicsit, és találtam hasonló képeket.

Amit én építettem, azok pont nagyon hasonlóak, csak kicsit jobban kiugranak a fal síkjából, mert én utólag csak úgy tudtam megoldani a tűzteret.

Tehát, ugye ezeken a képeket úgy van megoldva, hogy gondolom már az építkezés során téglából kialakítottak a kandallónak ott gy mélyedést a falban, így csak elég volt nekik rárakni egy ilyen fehér dísz keretet. Nekem utólag lett csinálva a kandalló, a sík falfelületre, így, hogy legyen tűztér, 20 cm-re kiugrik a kandalló a falból.

Sztem nagyon jól néz ki.. :)


[link]


Ilyen benne a fa, ami mécsestartós. :) Én azt a fajtát készítettem el, ahol egy rönkben egymás mellett vannak benne a mécsesek.


Plusz, ha csinálsz ilyet, tényleg ne felejts el venni virágüzletben olyan kis fém mécsestartót. Nem azt a sima gyertyatartót, amit adventi gyertyáknak való, hanem ami teljesen körülöleli oldalról is a mécsest. Ezt kalapáld bele a kivájt fába úgy, hogy ne teljesen, hanem a mécsestartó kilátszódjon 2-3 millimétert. Így biztonságosabb. :)

2011. okt. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ilyen díszléceket néztem... Ezek közül választottam a kandallónak keretet. :) Persze, meg kellett picit alakítani, (hosszát) de különféle szélességekben és mintákban válogathatsz... sztem nagyon szuper. :)

2011. okt. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!