Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Fa hatású műanyag ablak vs....

Fa hatású műanyag ablak vs. Fa ablak? Érvek, ellenérvek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 10. 16:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
77%
Mi kb. 3 éve, amikor néztük, majdnem annyiba került,mint a fa! Így már nem lett volna értelme azt venni, akkor inkább fa!
2011. jún. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Én a műanyag ablak mellett voksolok. De nem a fa hatású mellett.. :) Nekem a szimpla fehér műanyag ablakok tetszenek. Ha már fa hatású, akkor legyen igazi fa. De az is fehér.

Hogy miért a műanyag? Szerintem jobban szigetel és időtállóbb, könnyebb karban tartani és tisztítani is.

üdv.

2011. jún. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Én a fára szavazok.

Egyrészt valamennyi szellőzése van és nem fülled be a lakás, másrészt a betörők nem tudják olyan könnyen felfeszíteni, mint a műanyagot.

2011. jún. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem időtállóságban a fa jobb. Érted azt ha rendesen kezelgeted, semmi baja. De ha a műanyag kezd elszaródni, ahhoz csak imádkozni lehet.
2011. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

A válasz megírásának időpontja: ma 16:51


A műanyag nyílászárók alapja acél. Csak be van vonva az egész műanyaggal. Azért egy faablakot könnyebb akár betörni, akár felfeszíteni. Eleve több pontos zárnak a műanyag nyílászárók. :)

2011. jún. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
*ponton. Bocsi
2011. jún. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

17:02

Nálunk az összes nyílászáró fából van, kivéve egy hátsót, ami műanyag.

Tavaly betörtek (kertes ház). Feszegették a bejárati ajtót (fa), aztán hagyták és simán felfeszítették a hátsó műanyag ajtót (5 ponton zár!) és bejöttek.

A zsaruk mondták, hogy általában ezeket feszítik fel, mert hiába x ponton zár, a műanyag rugalmas és ível a feszítésre, míg a fa csak szakadozik.

2011. jún. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

JÓÓÓ de az egy ajtó volt, ami alapból 5 ponton záródik. Egy ablakon könnyebb bejutni!! Legyen az fa vagy műanyag.


Egyébként, a műanyag ablakos ház sem fülled be, ha minden nap kiszellőztet az ember... Ami ugyebár alap kéne, hogy legyen.

Nekünk műanyag ablakok vannak, de sehol egy penész, s semmi fülledt levegő. Minden nap szellőztetünk, többször is...

2011. jún. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
A műanyag rugalmas, de az acél az nem...
2011. jún. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
63%
Mi 5 éve cseréltettük ki a lakásban az összes ablakot és a bejárati ajtót is műanyagra. A fa valahogy eszünkbe sem jutott, mert akkor nagyon "menők" voltak a műanyag nyílászárók. Nagyon jól szigetelik a hangot és a hőt is, ilyen téren nincs problémánk. Viszont nem sokkal a beszerelés után elkezdett penészedni a lakásunk. Kénytelenek voltunk utólagosan beszereltetni szellőzőket 3 helyiségbe is "potom" 16.500-ért darabját. Azóta nincs penész. Viszont utólag megtudtam, ha ilyen szellőzővel kéri az ember már beszereléskor a nyílászárókat, akkor csak valami potom összegbe kerül. A fával ilyen probléma nincs, az "lélegzik", ezáltal nem zárja le annyira légmentesen a lakást.
2011. jún. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!