Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyibe kerül nagyjából egy...

Mennyibe kerül nagyjából egy helyiség kifestése?

Figyelt kérdés
Folyosót szeretném kifesteni glettelve van, és csak színt vinnék rá. Mennyiből úszom meg? Legolcsóbb anyagokkal szeretnék dolgozni.
2011. okt. 17. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Számold ki, hogy mennyi a fal felülete m2-ben. Minden festékre rá van írva, hogy mennyire elég és hány rétegben kell felvinni így már ki tudod következtetni, hogy melyik az olcsóbb. Ha színezni szeretnéd akkor meg kell venned a fehér diszperziós festéket + színezőt. Vannak előre kevert falfestékek is. Én évek óta a Poli Farbe Platinum festékeket használom, mert egy rétegben is nagyon jól takar, szép színei vannak, könnyű vele dolgozni és árban is nagyon kedvezőek, nem beszélve arról, hogy 20-50-100 m2 kiszerelésben is kapható, tehát nem kell megvenni a nagy vödröt, ha csak kisebb helyiséget akarsz festeni. Olcsóbb és kiadósabb, mint a Héra.

Praktikerben és Baumaxban olcsón lehet venni ecseteket és hengereket, ezekbe nem érdemes a nagyon drágát megvenni.

Egy jótanács a végére: amatőr festőként javaslom, hogy ha a mennyezetet és a falakat különböző színűre szeretnéd festeni, akkor vegyél egy tekercs bordűrt, mert ha nem vagy gyakorlott vagy nem jó a kézügyességed, akkor nagyon nehéz szépen, egyenes vonallal elválasztani a két színt. Én ilyenkor bordűrrel szoktam elfedni a hibákat.(leárazva vannak 5-600 forintért )A végeredmény viszont tényleg profi módon néz ki.

2011. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Chiky ***** válasza:

Teljesen egyet értek az előttem szólóval! Ha pedig magad csinálnád a festés, úgy mégtöbbet spórolhatsz, kvázi akkor csak az alapanyagot kell megvenned + hengert, ecsetet, de a munkadíjat megspórolhatod.

Van egy festőember, aki segítséget adhat, ha magad vágsz bele. A youtubon vannak kisfilmjei, onnan el lehet lesni a technikákat stb.: http://www.youtube.com/watch?v=f5KcBXGTBr4

2011. okt. 17. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Hány négyzetméter?? Ez se utolsó szempont.

Nekem 1 hete lett kifestve szobám. 16 négyzetméter (de ebből leesik ugye az ablak 2,10méter és ajtó)..és 6 litert vettem..és 5liter fogyott el,meg az 1 literből egy kicsi...

Én Duluxot vettem és úgy kevertettem ki a színt..ez volt 13.000 Ft. És a Dulux elég jó...ennél csak kevesebb lehet akkor. Persze nagyságtól függ.

2011. okt. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Pffu a 13 ezer az nekem nagyon sok.De már megvan a megoldás.Tescoban most akciós a falfesték, azt veszek és mellé színezőt.Hengerem van itthon egy még veszek egyet mert ketten festünk.Egy színű lesz a fal és a mennyezet. Most hogy így kiszámoltam még 5 ezer se lesz.Köszi a segítséget.
2011. okt. 18. 09:58
 5/6 anonim válasza:

Hát jah sajnos ilyen árak vannak...:/

De az ilyen színezőseknél készülj fel rá, hogy nem biztos, hogy olyan lesz a szín,mint ahogy elképzelted!:/

Unokatesóm élénk kiwi zöld falat akart..és ilyen festéket vett..és olyan lett,mint a kórházakba az a zöld fal.

2011. okt. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Winyo válasza:
Vigyázz! attól, hogy megveszel a tescoban egy olcsó festéket, még könnyen megeshet az is, h rosszabbul jársz, mintha például egy Poli-Farbe festéket veszel. Az olcsó festékekkel az a baj, hogy nagyon híg festékek, amiból 2, de az sem kizárt 3 rétegben kell majd felfestened, hogy az jó legyen. Akkor már lehet megérné egy kicsikét többet áldozni rá, de venni egy olyat, ami fed is! :)
2011. okt. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!