Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyi anyag kell egy 4x5m-es...

Mennyi anyag kell egy 4x5m-es helyiség festéséhez?

Figyelt kérdés
úgy értem hogy mennyi festék ill összekeverik ha kérem egy színnel? illetve még ugye kell egy festőhenger, egy kisebb ecset, takarófólia. legalábbis ezeket veszek. csak azt nem tudom hogy mennyi festék kell és kb mennyibe kerülnek ezek a dolgok? illetve kell még valami amit kihagytam vagy esetleg ti még mit ajánlanátok?
2011. ápr. 8. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:

Számold ki, hány nm-t festesz. Ugye minden falra magasság*szélesség-ajtó/ablak.

Nézd meg a boltban, hány rétegben kell festeni a kiválasztott festékkel. És hogy hány liter hány nm-re elég. Rá van írva a dobozára, de ha nem találod, akkor kérdezd meg az eladót. Egyébként mi kb. ekkora szobát festettünk tizenvalahány liter obis festékkel ki, három rétegben.

Az, hogy összekeverik-e, bolttól függ.

Az árak is, na meg persze attól is, hogy milyen minőségű festéket és szerszámokat veszel.

Ha lakásban laksz és nem festesz rendszeresen, akkor a hengert lehet egyszerűbb lenne bérelni, de nem biztos, attól függ, mennyibe kerül.

Ha nem keverik össze, akkor kell még egy keverőpálca, de ez bármi lehet, mi pl. felhoztunk a parkból egy faágat és lehántottuk a kérgét.

Ami még jó ha van, az némi rongy, pl. a gázcsövek betekerésére, valamint széles barna ragasztószalag. Ezzel le lehet ragasztani a konnektorokat, kapcsolókat. Valamint a takarófóliát is érdemes a szegőléchez odaragasztani, így biztosan nem fog mögé becsöpögni a festék.

2011. ápr. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kb 7,5 kg diszperzit kell hozzá, ha csak egyszer akarod lekenni. Én tavaly festettem ki a szobám 5x5-ös, 260cm belmagassággal, pont ennyit használtam el rá. Duluxot festettem, amit nem kell kétszer kenni. 1db 5 literes vödör ára kb 6-7 ezer Ft. Egy festőhenger pedig kerül 1000 Ft-ba. + takarófólia, még 8-900 Ft. És egy egész napodat legalább rá kell szánd :)

Jó munkát!

2011. ápr. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!