Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Karácsonyra milyen házilag...

Karácsonyra milyen házilag készíthető díszeket ismersz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy még két hónap van, de ha akarok valamit is csinálni, jobb ha a hozzávalókat apránként veszem meg, pláne akciósan, mint pont előtte egy héttel, egyszerre, drágán..


Szóval ilyen narancsot kibelezni, kiszárítani, újsággal kitömni, tetejére egy mécses és beleszúrkálni szegfűzseget jellegű díszekre gondolok.


2011. okt. 28. 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Én régen sóliszt gyurmából csináltam díszeket. Mert akkor apám hozott egy csomó lisztet ami kb semmire nem volt jó és abból kreáltam ezt azt. Én papírból is csináltam egy fadíszt ilyen papírcsíkokat összeragasztottam ilyen gyűrűkké és abból egy hosszú láncot csináltam, ilyen fényes papírokból mindenféle színben vegyesen, és azt körbetekertem a fán, nagyon jól nézett ki, és évek óta megvan. :D Párom most egy csúcsdíszt akar csinálni, ami egy lemezből lesz megcsinálva ilyen csillagforma, pluusz a belsejében lesz egy led is ami a fa tetején fog világítani. Tavaly jutott eszébe ez az ötlet és még most is emlékszik rá hogy hogyan fogja megcsinálni :D
2011. okt. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Karácsonyfadíszt lehet például origamizni, ha utána lefújod arany vagy ezüst festékkel, akkor nagyon szép lesz. Ezekkel a festékekkel amúgy gyakorlatilag bármit karácsonyivá lehet tenni, szóval mindenképp érdemes beszerezni: lefújhatsz vele egy kis ágat vagy tobozt vagy bármit, az máris karácsonyi dísszé avanzsál.

Nekünk az adventi koszorúnk tobozból van, még réges-rágen csináltuk, ehhez csak tobozok kellenek, drót, meg dok türelem. Adventre általában fogunk néhány fenyőágat és színes (piros, arany, ezüst) szalagokkal rákötözzük. Szerintem ugyanígy lehet csinálni asztal-, ablak- és ajtódíszt is.

Érdemes elmenni kirándulni, és nyitott szemmel járni, most lehet gyűjteni olyan ágakat, terméseket, amit kiszáríthatsz és karácsonyra lefújhatsz festékkel.

2011. okt. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

régen én is csináltam sóliszt gyurmából dolgokat, de már nem emlékszem, hogyan kell

leírnád első?! rengeteg rétesliszt van itthon, ebből is csinálhatom?

2011. okt. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A réteslisztből én meggyes és túrós rétest sütnék :)


Köszi az ötleteket! Hol lehet venni fújús festéket, és kb. mennyibe kerül?

2011. okt. 28. 11:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Én gyöngyből fűztem karikákat, meg csillagokat. Ezekhez nem kell nagy tudás.

Tobozokat lehet festeni arany, ezüst színre, de csináltam már úgy is, hogy lelakkoztam és mielőtt megszáradt, szórtam rá csillámport. Nagyon szép lett.

Színes filcből lehet kivágni mindenféle mintákat, azzal dekorálni falat, ajtót.

Szedsz pár fenyőágat (akár tiszafaágat, soká bírja) és angyalhajat szórsz rá. Egyszerű, szép.

2011. okt. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szépek a szárított citrusok is. Én citromot, lime-ot és narancsot szoktam felkarikázni, fémtálcán a radiátoron megszárítani, aztán cérnával felakasztani. Ha hozzákötsz még valami termést, úgy még szebb. Pl csillagánizs, fahéjtekercs, pici toboz
2011. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!