Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Vagány, nagylányos szobát. De...

Vagány, nagylányos szobát. De hogy?

Figyelt kérdés
Szeretem az állatokat ,legfőképpen a lovakat meg a kutyákat. Kedvenc szinem a kék.A fal narancs a bútor kék, van íróasztalom is de azt nem nagyon használom. Kéne valami amitől vagány lesz mert még olyan kislányos.
2011. nov. 2. 15:39
1 2
 1/13 anonim válasza:
IKEA
2011. nov. 2. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

egyébként először én is divatra rendeztem be a szobámat. aztán folyamatosan alakult. letisztult. mindent kidobtam, leszereltem kivittem amit nem használok, és érdekes módon mégis átvette a stilusomat.


Mondjuk ez fiú szoba. de láthatod, hogy az igazi "nagyfiús" beütést az adta meg, hogy élettel telt meg a szoba.


[link]

2011. nov. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
első a mostani állapot, második a kb 2005-ös, a butorok nagyjából ugyanazok, terveztem egy faltól falig asztalt (sima butorlap) meg vettünk egy ikeás ágyat
2011. nov. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Szerintem berendezhetnéd country-stílusúra. Ahhoz illik a kutyás és lovas dekoráció is. (Persze, nem a poszterekre gondolok, mert sajnos azt sokan "kislányosnak" gondolják, de bekeretezve, paszpartuval egész másként mutatnak a lovas és kutyás képek is.) De szerintem egy kantár, sarkantyú vagy akár patkó is jól tud mutatni díszként.


Ha pedig nem akarsz "kislányos" szobát, akkor szerintem azt úgy oldd meg, hogy legyen "szellős" a szoba. Tehát, ne zsúfolj bele mindenfélét, és főleg ne kis képeket mindenhová a falra. (Sajnos én egyszer elkövettem azt a hibát, hogy minden posztert meg képet kitettem a falra, ami tetszett, így alig maradt tiszta falfelület... =P A másik dolog meg a milliónyi mütyür volt a polcon, amit mindig karácsonyra meg szülinapra kaptam mindenkitől, és nem volt szívem megszabadulni tőlük. Persze, most sincsenek kidobva, csak elrejtve... =D)


A szobád színei egyébként (leírásod alapján) elég nagy kontrasztot alkotnak, ami kifejezetten jó, de az ellentéteket fehér színnel tompíthatnád. (Pl. fehér paszpartu a képekhez, fehér, vagy világos színű drapériák, meg ilyenek.)


Egyébként most én is egy kisebb "dilemmában" vagyok, mert lehet, hogy tudok szerezni egy antik nyerget, de nem tudom, hogy hogyan használjam fel a szobámban.

2011. nov. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszi :DD csak egy kérdésem lenne még: mi az a paszpart vagy mi?
2011. nov. 3. 16:23
 6/13 anonim válasza:

A paszpartu általában egyféle kartonból (lehet kapni minden művészellátóban és hobbiboltban, de valójában bármilyen nem fényes kartonlap jó) készült keret, ami látványosabbá teszi a képeket. Igazából nem túl jól fogalmaztam meg, de itt mindent leírnak róla: [link]


Nem egy drága dolog, otthon elkészíthető, és szerintem nagyon hasznos tud lenni. =)

2011. nov. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Szerintem jobban jarna az ikeas uvegkeretekkel
2011. nov. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Elszórtan lovas és kutyás posztereket teszel a falra, beszerzel pár lovas és kutyás szobrot, kész. :)
2011. nov. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Én inkább antik, vagy hagyományörző lószerszámokat, fa, vagy hasonkó anyagból készült ló-szobrokat, (akár indiai bolt) vagy magyar mintás dolgokat, faragott fa díszeket ajánlanék. Sokkal erősebb lenne a lovas hangulat mint holmi kislányos poszterekkel.
2011. nov. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Esetleg még festett kerámia tányérok, stb. Vásárokon lehet ilyeneket venni, bőr szütyők. Ikletve keress fe egy nyomdát, és nyomtattass ki lovas rézkarcokat, leírásokat, grafikákat. Vagy ősmagyar ábrázolásokat, és akár teába áztatva antikolhatod is a papïrt. No tessék :)
2011. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!