Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Elektromos főzőlap, vagy...

Elektromos főzőlap, vagy gáztűzhely üzemeltetése az olcsóbb?

Figyelt kérdés
Normál körülmények között. Úgy értem, sima 3 fős család. Néha kávéfőzés, megy egy kétnaponta főtt étel, illetve néha sütés.
2011. nov. 7. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Felül gáz, alul elektromos a legjobb választás! Ha felül is villanyos, akkor spéci edények kellenek, mert ha nem fekszik fel tökéletesen, rossz a hatásfoka!
2011. nov. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem még mindig gáz a legjobb. Villany azért nem jó mert sokat zabál, terheli a villanyórát főleg ha még régi típusú, illetve ki kell külön építeni neki egy elektromos hálózatot ami szintén nem kevés pénzbe fáj az embernek. Persze minőségileg sem egy előnyös dolog ez, én azt mondom hogy a gáz még mindig jobb. Én napi szinten főzök rajta, párom néha sütni is szokott és havi 2-3 ezer Ft ot fizetek a számláért és azért mert fával fűtünk így az nem terheli.
2011. nov. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
Első vagyok! Alul az elektromos a legjobb hatásfokú és nem terheli nagyon a hálózatot max 1800Watt , hőfokszabályozós, nem úgy minta gáz, hogy fűt ha kell-ha nem !
2011. nov. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Indukciós főzőlapon nem gondolkodtál?

Nekünk mindenhol ezt ajánlották,igaz hogy a vételi ára elég magas,de hosszú távon kifizetődőbb mint a gáz vagy elektromos főzőlap.

Persze mindezt írom úgy,hogy jelenleg én is ilyen dilemmával küzdök én gyűjtöm az információkat a főzőlapokról.

2011. nov. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindegy, hogy indukciós, vagy fűtőszálas, akkor is csak REZSÓ! Mindegyikhez spéci edénykészlet kell hogy legyen, mert ahogy fenntebb írtam....
2011. nov. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Speciális edénykészlet kell,ebben teljesen igazad van.

Hétköznapi példa: Jelenleg felül gáz,alul villany tűzhelyünk van.

Gondolkodunk egy indukciós főzőlap beszerzéséről...a jelenleg használt edényeink nagy százaléka indukciós lapon is teljesen helyt állna,szóval hiedelmekkel ellentétben nekünk például nem kellene az összes jelenleg használt edényt eldobni vagy elajándékozni rokonoknak/barátoknak.

2011. nov. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
én csak dicsérni tudom az indukciós főzőlapot. harmad annyi főzési idő, és energiatakarékos is. akinek nincs esetleg olyan edénye, ami jó az indukciós laphoz, kapható fém adapter, amivel BÁRMIFÉLE ANYAGÚ edényben főzhetünk a lapon. víz forralás kb. 3-4 perc (vízmennyíségtől függően persze).
2014. máj. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Sima gazos van,de nem tufom milyenre csereljem,en se szeretnek vill.halozat atalakitast.
2018. jún. 15. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!