Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mekkora méretű radiátor...

Mekkora méretű radiátor szükséges egy 50lég3m-es szoba ideális felfűtéséhez?

Figyelt kérdés
Mi a minimum méret,ami kellhet? Az ár miatt kérdezem ezt!
2011. nov. 17. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontosan nem tudom hogyan van ez, de én úgy tudom hogy egy közepes méretű radiátor szükséges oda. Attól függ milyet akarsz, lemezradiátorból kicsivel nagyobb kell mint a régifajtából azt tudom.
2011. nov. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kb. 4-5 kW fűtési teljesítmény kell ekkora helységhez. Ha ketté osztod akkor veszel 2 darab 2,5kw teljesítményű radiátor. A teljesítményeket 90/70 C fokra adják meg. A gyártói honlapokon ezek után csak ki kell választanod, hogy fizikailag melyiket tudod akarod betenni. Ha határ eset a teljesítmény akkor illik eggyel nagyobbat választani. pl. 2 db 2,7kW.

Ha alacsonyabb hőfokon akarod használni akkor ahhoz a hőfokhoz keress megfelelő teljesítményű és méretű radiátort. Különben az életben nem fűt fel, csak kínlódsz vele.

2011. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok:


Megtaláltam a méretezést.

[link]

2011. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"50lég3m-es"

Lőrincze Lajos csókoltat!

2011. nov. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább 3,5-4 kW, hacsak nem extra rossz a szigetelésed.

Én most raktam be egy 25 m3-es, a ház sarkán lévő, nagy ablakkal rendelkező helységbe egy 90/70 fokos hőlépcsőre 2 kW-ost és tökéletesen kifűti.

Persze ha van rá kereted a túlméretezés még mindig a kisebbik baj mint az alulméretezés.

2011. nov. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!