Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Szerinetek melyik módszer legyen?

Szerinetek melyik módszer legyen?

Figyelt kérdés
Nekiláttunk a lakásfelújításnak és az hálószobában valami rondára festett tapéta van, nem tudjuk hogy átfessük-e a pirosrafestett tapétát féhér festékkel (attól függ nyomnélkül eltűnik-e a piros), vagy újratapétázzunk, esetleg az is megfordult a fejünkben hogy leszedjük a tapétát levakoljuk a falat és lefestjük a levakolt falat (ez lenne a legjobb csak nemtudjuk lehetséges-e)
2011. dec. 1. 15:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalatom tudom elmondani: mi először ráfestettünk a tapétára. Hát jó ronda lett, mivel a festék nem tökéletesen egyenletes vastagságú, néhol látszott a tapéta mintája, néhol nem, ráadásul ahol koszos, zsíros volt a tapéta, ott lepergett a festék. Volt, ahol elszúrtam és hullámos lett a tapéta. Ezt a módszert nagyon nem ajánlom, igénytelen megoldás.


Most a nyáron leszedtük a tapétát. A falat nem vakoltuk, hanem egyenesre gletteltem. Persze ez kicsit nagyobb munka, főleg ha még nem csináltatok ilyet, rá kell szánni 2-3 napot, mert összecsapva nem lesz szép. De a végeredmény gyakorlatilag tökéletes lett. Egy-két helyen szúrtam el, ilyenekre gondolok, hogy az ajtómélyedésnél, ahol le volt töredezve a fal és szobrászkodnom kellett, hogy egyenes legyen, néhol maradtak benne egyenetlenségek, meg egy helyen elfelejtettem a sarkot megcsinálni, de abszolút tolerálható hibák, és majd legközelebb kijavítom.

Ha festenétek inkább, akkor mindenképp érdemes ebbe belevágni, az elején megoldhatatlan feladatnak tűnik, de hamar bele lehet jönni.

2011. dec. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!