Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Háztartäsi vízszűrőt szeretnék...

Háztartäsi vízszűrőt szeretnék felszerelni. Mit válasszak? (Részletek lent. )

Figyelt kérdés

Vízszűrőt szeretnék tenni hidrofóros kútra, hogy a víz iható legyen. A kútból jövő víz nagyon enyhén nitrátos, kissé talán sós is és félek, hogy bacik is lehetnek benne.


Nézegettem vízszűrőket. Van pl. 6000 Ft-ért vízszűrő kancsó, ami állítólag ioncserélt gyantával működik és "csökkenti az alumínium-szennyeződés mennyiségét is". Meg van 18 ezerért, meg van 40 ezerért, meg van 70 ezerért. Meg van kiegészítésként "vízmolekula újrastruktúráló", meg "mágneses vízkőtelenítő", meg minden sz@r. Na nekem ez utóbbiakra nincs szükségem, csak arra, hogy a kútvíz főzésre alkalmas legyen és ha más nincs, akkor azt is lehessen inni, akár gyerekek is ihassanak belőle. Az ásványi anyag újratöltés épp ezért első körben nem érdekel. Csak tisztán a vegyi anyagoktól és bacciktól való mentesítés. Mit válaszzak?


2011. dec. 26. 21:14
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Off:

Ha találsz valami megfelelőt,akkor küldd el nekem a nevét,akár priviben is,mert mi ásványvízen élünk és eléggé drága(ebből is főzünk)

A mi kutunk vize iható elméletileg(bevizsgáltattam) de fura íze van.

Szóval,ha neked bevált valami,akor szívesen venném az ötletet!

Köszi!


On: én vettem már kancsós(Brita típusú) vízszűrőt,semmi ízt nem hagyott a víznek,az addig bevált,amíg nem kellett hozzá ismét betéteket venni,amit egyesével nem lehet,többet meg nem tudtam akkor egyszerre megvenni,így maradt az ásványvíz.

De arra a kancsóra is azt mondták,hogy csak eleve iható vízre ajánlják.

2011. dec. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Én is azt tapasztalom, amit te is írsz, hogy a víztisztítók az iható vizet tisztítják.


Most írtam az egyik gyártónak és leírtam neki részletesen, hogy mit akarok. Abban már biztos vagyok, hogy fordított ozmózis elven szűrő lesz megfelelő, de még olyan kérdések tisztázatlanok, hogy működnek-e alacsony hidrofór nyomás esetén, meg hány liter vízből csinál 1 litert, meg mennyire tartósak. Talán az ünnepek után válaszolnak.

2011. dec. 27. 20:13
 13/16 anonim ***** válasza:

"(bevizsgáltattam) de fura íze van"


Ihattó az a víz is amiben pld vas van, de nyilván vasízű lesz.Ha CO2-t tesznek a vasas vízbe akkor a vasíz megváltozik kellemes lesz mert a vashidrogénkarbonátnak más az íze.Tehát a vasas vízet szifonban kellemesebbé lehet tenni.

2011. dec. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

" hány liter vízből csinál 1 litert"


Az ozmózisnyomásosnál a ráadott víz 25-30%-át el kell dobni nyilván hisz az egyik oldalon a sótartalom feldúsul.

2011. dec. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"én vettem már kancsós(Brita típusú) vízszűrőt,semmi ízt nem hagyott a víznek"


A víz kellemes friss ízét a Ca Mg hidrogénkarbonátjai okozzák.Az ioncserékő a Ca Mg ionokat mindíg eltávolítja, mivel kationcserélő van ezekben csak épp mi a fenének? Az utóbbi mondat vízkémiai szakvélemény mivel ez a szakmám és 25 évig gyakoroltam is.

2011. dec. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Ma telefonon beszéltem az egyik forgalmazóval. Hát, sokkal okosabb nem lettem. Az illető szerint a sót kevésbé tudja kiszűrni a készülék (amit furcsállok, mert az ammóniát meg szerinte gyakorlatilag teljesen kiszűri ugyanaz a készülék).


Végül azt javasolta, hogy ne szereljünk be a készüléket:

- a kis vízigény miatt a tartálya teli lesz bacilusokkal,

- az ozmózis membránt a só nagyon hamar tönkretenné.


Azért még nem adom fel.

2012. jan. 2. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!