Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkartonfalra szeretnék...

Tia22 kérdése:

Gipszkartonfalra szeretnék felszerelni egy nehéz szekrényt, de nemtudom hogy rakasztott e a fal, vagy fém vagy fa vázas e, mert nem mi csináltuk. Hogy tudnám ezt kideríteni?

Figyelt kérdés
mármegvan a megfelelő tipli,ha szükséges akkor szerelek fel egy vizszintes lécet hogy jobb legyen a sulyelosztás is,csak fogalmam sincs hogy milyen teknikával van felrakva a gipszkarton.nemtudom hogy deritsem ki!?nagyon megköszönném ha valaki irna.arra már rájöttem hogy egy réteg van csak felrakva.VALAKI SEGÍTSEN!!!!:)
2011. nov. 18. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:

ajaj itt még komoly kontárkodások lesznek úgy érzem.


Szekrényt akarsz falra szerelni? Nem polcot véletlenül? Kilogrammban mit jelent az, hogy "nehéz"? Milyen az a "megfelelő" tipli?

2011. nov. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha stabil a fal, akkor felszerelheted nyugodtan, mindegy hogy fémvázas, vagy favázas! A betekerős tipli kibír darabonként 20-25 Kg-ot. Gyakran szerelünk gipszkarton falra fém elosztó szekrényeket, 4 tipli+csavar tartja a 60 Kg-os cuccot, de még sose esett le egy sem!


#1:

Fali szekrényről még nem hallottál? Pl. a konyhában.

2011. nov. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
:) igen SZEKRÉNY:) sajnos nem polc,mert azt elbirná egy sima gipszkarton dübel.ez egy kb 50 kb os szekrény,mivel üveg ajtajai vannak... sajnos nem vagyok benne biztos hogy a fal stabil,még sosem volt rá akasztva semmi,egy kép sem.és attol vélek hogy ha fa keretre van felrakva,mivel földszint,és és néhol vizes a fal(ebben a sobában konkrétan nem,de a lakás más területein,ebböl ered a "félelmem" hogy esetleg akkor a szobában is lehet hogy a g.k. mögött vizes és ha évek óta ott van az a fa keret ,lehet h nincs már jo állapotban a pára miatt,vagy nedvesség miatt)a megfelelö tipli amit találtam az pedig egy Molly fém dübel.az elvieg elbir 20 kg-ot,és nekem 3 ponton lenne felfüggesztve ez a szekrény.csak a fal elbirja e!:)
2011. nov. 19. 09:49
 4/6 anonim ***** válasza:

A "fakeret" állapota miatt ne aggódj.

Az lenne a legjobb ha közvetlenül a fa/fém tartókhoz rögzítenél.

Ha biztos, hogy egy réteg van akkor az valószínűleg 12,5mm vastag. Egy ilyen szerkezetnek a méterenkénti teherbírása max 40kg! Ezt ne lépd túl.

2011. nov. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
de azt honnan tudom meg hogy hol van?mert én hiszek nektek,biztosan jobban értetek hozzá mint én,amint megtudom hol van a "fakeret" :D odafelrakom ezt a csodálatot! :D
2011. nov. 19. 16:36
 6/6 anonim ***** válasza:
Valamelyik saroknál próbáld meg mágnessel megtalálni a csavarokat.Ott befúrsz 3-4mm-es fúróval és kiderül fa ill.fém e a váz.Onnan pedig kiméred a tábla szélességét és újra keresed a csavart.Ha megvan akkor visszamérsz a közepére ott is kell lennie csavarnak(ha 3 léc van)Vagy 4 esetén értelem szerűen kiméred.
2011. nov. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!