Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Érdemes-e mosogató gépet vennünk?

Érdemes-e mosogató gépet vennünk?

Figyelt kérdés
A konyhában sehogy sem fér el,de a spájzban lenne neki hely.A vizet és a víz elvezetését is meg lehet oldani a pincén keresztül.Szeretném tudni,mennyi macera lenne mindig bevinni és kihozni onnan a tányérokat?Van-e valakinek tapasztalata ilyen esettel?
2012. jan. 3. 20:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%
akárhány ismerősömnek van meg nekünk is a családba csak ott áll dísznek soha nem használjuk szerintem tök fölösleges
2012. jan. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van, hétvégi főzésnél naponta háromszor is megy. Ismerősöméknél a kamrában van.
2012. jan. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az ebédlőben van, nem macerás hurcolni az edényeket.

Mindenképp ajánlom, nkünk 12 terítékes van, kétnaponta megy, azóta 1500 Ft-al kevesebb a vízszámlám.

2012. jan. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
Én szerintem felesleges meg zabálja csak a villanyt meg a vizet, mosogatást meg 5 perc alatt letudom kézzel így a víz sem megy kárba melegvíz meg úgyis a fürdőszobai bojlerről jön szóval az mindegy. Meg a mosogatógépbe ahhoz külön por kell mosogatáshoz meg veszek kb 100 Ft-ért mosogató szert és le van tudva. Meg én 2 tányér meg egy fazék miatt feleslegesnek tartom a bekapcsolását, arra meg allergiás vagyok ha gyűlnek a mosatlan edények. Nem egy ismerősömnek van mosogató gépje és kb fél évig használták most tényleg csak a helyet foglalja meg a gond van vele.
2012. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%
Mindenképpen érdemes mosogatógépet venni.Csak bepakolsz és tisztán , szárazon veszed ki az edényeket.Nagyon szépen mosogatnak.Mióta megvan ,semmit nem mosogatok kézzel kivéve az érzékeny csészéket.Ez olyan mint a mosógép , egy alap háztartási szerkezet.Még ha az éléskamrába is szerintem csináltasd meg.
2012. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
77%
Akiknek van gépe és nem használják , szerintem elment az eszük (:. Amikor forró vizet engedsz a mosogatóba , azt is elő kell állítani valahogy nem?Gázbojler vagy villany bojler.A gép még kevesebb vizet is használ és az A energiaosztályúak egyáltalán nem zabálják az áramot.A legjobb találmány a mosógép után.
2012. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
77%

Nekem van, és nagyon szeretem. Az egy dolog, hogy utálok mosogatni, de az még rosszabb, amikor nincs elmosogatva, és elöl van a szennyes. Így meg azonnal berakok mindent a gépbe, és mindig rend van.

De nekem a konyhában van.

Nagy kérdés, hogy mekkora a távolság a kamra és a szekrényed között, ahova pakolod az edényeket. De szerintem még így is megéri, rengeteg vizet, fáradtságot, időt lehet megtakarítani vele.

2012. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképpen érdemes, ha rendesen használjátok a konyhát. Szóval főztök, otthon étkeztek rendszeresen, nem csak ünnepnapokon. A tányérok hurcolása még mindig kevesebb macera, mint a mosogatás.
2012. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%

Arra gondolj, hogy olyan mint a mosógép. Régen jó volt a mosóteknő is. Ma el tudnád képzelni az életedet mosógép nélkül?

Na valami ilyen a mosogató gép is.


Hidd el jó az. És tudsz vele havi szinten sok vizet spórolni.

És ha gázzal melegíted a vizet akkor érdemes megfontolni a meleg vízre rákötést. Nem pedig a hidegre.

A mosogató gép a mosógéppel ellentétben minden folyamatához melegíti a vizet. (A drága árammal)

Viszont ha gázzal melegíted a vizet, akkor érdemes arra kötni.

A gépkönyv valószínűleg megengedi. Én is így használom.

2012. jan. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan nem tudtok helyet csinálni neki a konyhában? Nálunk is az előző házunkban egy fél délelőtt alatt át lett alakítva a szekrény és úgy be lehetett tenni. Én nagyon hasznosnak találom a mosogatógépet, igaza van annak aki írta, hogy a mosógép után a leghasznosabb gép. 7 éve van meg, azóta folyamatosan használom. Sokkal energiatakarékosabb, mint a kézzel mosogatás, az idődről nem is beszélve és főleg arról, hogy nem kell nézni a mosatlant az elmosogatásig, hanem beteszed a gépbe és ott várja be a társait. Ha nem túl messze van a kamra, inkább vállalnám a hurcibálást, mint a kézzel mosogatást.
2012. jan. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!