Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogy lehetne házilag sablont...

Hogy lehetne házilag sablont készíteni faldekoráláshoz?

Figyelt kérdés

Persze az világos,gogy felrajzolom a mintát valamilyen papírszerűségre,kivágom,utána pedig felrakom a papírt a falra és átrajzolom a mintát.Ez eddig rendben van,de milyen papírt használjak?Jó lenne valami öntapadós,ami nem mozdul el,amig átfestem a mintát.Találtam egy ide vágó videót,de nem tudom,hogy mi a neve ennek a pípírnak,ammit használnak:

http://www.youtube.com/watch?v=TixrG3eI3qY&feature=related


2012. febr. 6. 13:26
 1/5 Lárifári válasza:
Én is sokat filóztam már ezen, és csak egy ötletem van: Átlagos nyomtatóval valamilyen mintát nyomtatok netről egy erre a célra megfelelő vetítőfóliára (papírbolt). Ez elég szilárdnak tűnik, azonban egy kicsit kicsi - attól függ, mit szeretnél... Létezik rgasztóspray (hobbybolt), ha nem akarod a négy sarkát leragasztgatni.
2012. febr. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vastagabb papírra pl, A4-es rajzlap, vagy spirál füzet borítójára. A sablon mintázás két emberes feladat lenne. Egy felfogja a mintát, a másik fest. Régen sem voltak öntapadós sablonok mégis megtudták csinálni. De nem is jó ötlet mert leszedheti a falat... Ha többször használnád a sablont akkor kend be olajfesték hígítóval (ha nincs akkor lenolaj+hígító 1:1-es keverékével) aztán pedig kend be valami darab zománccal vagy alapozóval ami van otthon. Így nem fog elázni és többször is használhatod ugye :)
2012. febr. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem nem probléma megrajzolni a mintát a papírra,mert elég ügyesen rajzolok,de azzal van gondom,hogy hogyan rögzítsem fel a falra a papírt.Nem nagyon merek nekivágni úgy,hogy valaki tartja a papírt én meg festek,mert tuti,hogy valahol elmozdulna,vagy befolyna a festék a sablon alá.Az sem jó,hogy szabad kézzel felfestem a falra,mert azért falra festeni nem ugyanaz,mint papírra és biztos nem sikerülne tökéletesen.A sima papírt felragasztani csak úgy lehet,hogy a papír széleit odafogatom ragasztószalaggal,de a kivágott minta szélénél még így is befolyhat a festék,ezért gondoltam,hogy a legjobb megoldás valami öntapadós papír,vagy fólia lenne,amit szépen fel lehet ragasztani és aztán le is lehet szedni,úgy,hogy ne szedje le a festéket a falról.Szerintem az lesz a legjobb,ha elmegyek egy festéküzletbe,vagy barkácsboltba és rákérdezek,hogy lehet-e kapni valami ilyet!
2012. febr. 7. 18:24
 4/5 Chiky ***** válasza:

[link]


itt korrektül le van írva a faldekorálás, sablonozás menete!

sok siker hozzá!

2012. febr. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Köszönöm a linket!Sokat segítettél!:)
2012. febr. 8. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!