Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyiből lehet egy szobát...

Mennyiből lehet egy szobát Felújítani?

Figyelt kérdés

Ez egy panel lakás (bp 3.ker) szobája a lakás maga 55nm 2 iker szoba amiből az egyik az enyém lenne és az 15 nm a szoba lakhatattlan állapotú jelenleg de örülök hogy legalább egy "lakhatattlan" van :)


Felújítás alatt azt értem hogy parketta vagy teljes járólapozás , falak rendbetétele , ablakcsere ( régi tipusú ablak van, azthiszem 2 kinyitható résszel) talán elektromos kábelezés is ha szükséges ilyenkor azt is.


1 szobára elegendő pénzem van és talán még a folyosó és a konyha fürdő "elfogadható" szintu" rendbehozatalára


de főként a szoba a lényeg de azt tip topra


mennyi az amiből ezt a szobát rendbe lehet hozni ténylegesen akár egy "luxus" szintüre


1,7m ft lenne erre a célra.


a többit meg szépen lassan hoznám helyre de tényleg egy szép lakást szeretnék ezért nem az a terv hogy mots mindent picit szépre hanem fokozatosan kész a szoba akkor a folyosó , utána konyha utána stb valóban gyönyöru" re .



előre is köszönöm


2012. febr. 20. 19:24
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 1,7 millió forintból az egész lakást fel tudnám újítani. Igaz nekem nincsenek akkora igényeim. :)
2012. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
1,7 millióból egy 15 nm-es szobát úgy fel lehet újítani, hogy az utána 7 nyelven beszél. Még a fele is bőven elég lenne. Viszont elektromos hálózat felújítást az egész lakásban érdemes elvégezni, nem csak egy szobában, és ugyanez igaz ablak cserére is, De még ennek is bele kell férnie 1,7 millióba. Pl. ha nincs különösebb igényed egy festést te magad is meg tud csinálni és 10 ezreket spórolhatsz.
2012. febr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sőt, ha van villanyszerelő ismerősöd, aki megcsinálná, megbeszélheted vele, hogy nagy részét megcsinálod te.

Nálunk is így volt egy 25 m2-es szobába egy konnektor volt... Gondoltuk akkor legen több, vezetékeljük újra az egészet.

Eljött a villanyszerelő barátom, berajzolta hol vannak vezetékek, hol kell vésni az újak helyét.

kivéstem, beraktam az új kábeleket, mielőtt befedtem volna a rést, ellenőrizte. MAjd azt is megcsináltam, neki már csak egy kis kötögetés volt a dolga, így lett 8 konnektorom. Ez volt 6 éve azóta sincs semmi baja. (ebbe a mennyezet is benne volt) Egy üveg pezsgőbe került a munkadíj, az alapanyag se volt olyan borzasztó.


Egy ablak kb 50.000 Ft és szakember ennyiért is teszi be. Legalábbis nálunk. Persze ezek nagy ablakok.

2012. febr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
egy szobát ajtó, ablak csere padló csere ezt meg lehet úszni 250-300-ezerből. persze saját magatok festitek le a falat nem a festő 50-60 ezerért. ha bútor csere és ágycsere is lenne, akkor már a 300 ezer nem elég rá.
2014. okt. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!