Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Lemez vagy öntöttvas kazán?

Lemez vagy öntöttvas kazán?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb, előnyök, hátrányok, tapasztalatok?

2012. febr. 20. 20:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi abból indultunk ki,hogy a vas az vas a lemez az lemez így öntött vasat vettünk.
2012. febr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is ezen a nézeten vagyok, de nekem egy már kiépített zártrendszerű gáz kazános hálózathoz kellene.

Hajdu HVK30-ast vagy Totya VR30-ast ajánlanak.

2012. febr. 21. 12:14
 3/10 Yugure ***** válasza:
Ez a két kazán lemezből van. Egyébként az acéllemez is vasból van xD csak egy picivel kevesebb szén van benne amitől megváltoznak a tulajdonságai. Ha fát akarsz benne égetni, akkor a lemezkazán is tökéletesen megteszi.
2012. febr. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igen főként fával fogok fűteni mivel az itt könnyen és olcsón beszerezhető.

Tisztában vagyok az öntöttvas és a lemez közti különbséggel is, még talán a vas-szén állapot ábrát is feltudnám rajzolni /szakközép 1. osztály anyagtechnika óra/

Inkább az érdekel melyik csatlakoztatható közvetlenül rézcsöves zártrendszerhez?

2012. febr. 27. 00:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Mind 2 változatba van olyan ami zárt rendszerhez való...
2012. febr. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Yugure ***** válasza:
Nem neked, kérdezőnek írtam ezt a vasról, hanem az 1. válaszolónak. Egyébként bármelyik kazán zártrendszerbe köthető biztonsági hűtőkörrel és biztonsái szeleppel, zárt tágulási tartályal, de én nem ezt szoktam javasolni. Biztonságosabb ha hőcserélővel le van választva a rézcsöves fűtésrendszerrűl, így lesz egy nyitott primer oldal és egy zárt szekunder oldal. A primer oldalt acélcsővel kéne szerelni mert rezet nyitott rendszerbe nem javasolt, az 5 rétegű műanyag csövek meg nem bírják a magas hőmérsékletet.
2012. febr. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Yugure nagyon köszi a szakszerű választ!!!
2012. febr. 29. 06:01
 8/10 KissFerenc1960 válasza:

szia! öntött vasat ajánlom! [link]

mi innen vettük, gondolkodás nélkül ajánlom az oldalt!

2012. aug. 31. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Már van Buderus.
2012. szept. 2. 21:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok....mi is a Buderus mellett döntöttük,igaz most lesz még csak a második tele,de eddig szupi volt minden
2012. szept. 6. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!