Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Kályhavásárlás előtt állok....

Kályhavásárlás előtt állok. Öntöttvas vagy öntvény legyen? Antik vagy új? Vegyes vagy fatüzelésű?

Figyelt kérdés

Csak egy kis lakóteret kellene befűteni. Olyan széles a kínálat és annyira széles az ár és a teljesítmény spektrum, hogy tanácstalan vagyok.

Kinek mivel van jó és mivel van rossz tapasztalata?


2011. okt. 25. 10:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Mármint öntöttvas vagy lemez, nem?

Öntvény = öntöttvas.

Kályhákhoz nem értek, nem is volt nekem soha, csak a kazánokhoz valamicskét felhasználó szinten.

Az öntöttvas tartósabb, kevésbé korrodálódik, tüzelhetsz benne (fekete) szénnel is, nem ég ki. Tovább tartja a hőt. Viszont drágább és nehezebb.

A lemez könnyebb, olcsóbb, hamarabb felmelegszik, viszont rozsdásodhat és kiéghet ha szénnel tüzelsz benne.

A teljesítmény attól függ, hogy mekkora helységet akarsz befűteni vele.

2011. okt. 25. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk öntöttvas kályhánk van.Nagyon meg vagyunk vele elégedve.Kb 15 perc alatt átmelegszik és ha utána nem is nagyon raksz a tűzre,csak hagyod benne parázslani a szenet/fát,akkor is nagyon sokáig adja le a hőt.Mi két nagy szobát fűtönk ezzel az egy kályhával és igy is kellemes meleg van bent.Én csak ajánlani tudom,persze az,hogy kinek milyen kályha válik be,attól függ,hogy mik az igényei.

Egyébként az első hozzászólóval mindenben egyetértek!

2011. okt. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha lehet, minél nehezebb legyen:)

Minél nagyobb a tömege, annál több a hőtárolása is, sokkal nehezebben hűl majd ki. Elég sok minden máson is múlik, de mindenesetre ne lemezből vegyél kályhát.

Az olyanok a jók, amikben jó vastag samott fal van.

2011. okt. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megvettem. Egy Ohra típúsu német öntöttvas kályha. Nagy a tűztere és remélem jól választottam. 40 ezer ft volt


Köszönöm a válaszokat.

2011. okt. 28. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!