Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » A Retz Bútoráruházak bármelyik...

A Retz Bútoráruházak bármelyike, szállított-e mostanában határidőre megrendelt bútort, bárkinek is?

Figyelt kérdés
Úgy értesültem a korábbi vásárlóktól, hogy kb. 4 hónap a tényleges teljesítési idő.

2012. febr. 22. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Elég nagy bajok vannak a Retznél, mivel alig 4-5 hónapja az eredeti üzemeltető csődbe ment, most egy frissen bejegyzett cég (illetve cégek) viszik az áruházakat.

A 4 hónapos szállítási határidő az átálláskor volt jellemző (nem szállítottak a beszállítóik a Retznek csak kp-re, ezért voltak a hatalmas csúszások). Hogy mennyire normalizálódott most a helyzet, azt nem tudom.

2012. febr. 22. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Egyetértek veled.

Talán normalizálódott a helyzet, talán nem. Ezért kérdés, a fenti kérdés.


Továbbá: Tud-e változtatni a cég? Megújul? Rossz hírnévvel nehéz lesz, vagy lehetetlen.

Ugyanakkor figyelemre méltó, hogy Dr. T.F.A. úr, aki a jelenlegi Retz Holding Kft „nevében” adott riportot a tv-ben, a Retz Bútor Kft-ben [tisztségviselőként],

a Retz Trend Kft-ben [ügyvezetőként] volt jelen.

Mindkét cég „befuccsolt”.

Általában szereti elmondani, hogy az éppen aktuális cég stabilan működik.

Hol a garancia, hogy ez most másképpen lesz?

2012. febr. 22. 12:46
 3/6 A kérdező kommentje:

Lemaradt a legelején: Nem vártam ki a végét, a 4. hónapban visszakértem az előleget a Retz-től.


Siker és öröm: Egy máik cég 5 hét alatt legyártotta és leszállította a bútort.

2012. febr. 22. 12:59
 4/6 A kérdező kommentje:

A választ itt van: A Retz Holding Kft tulajdonosa kilépett a cégből. Aki még nem kérte vissza a pénzét, szerintem nagyon iparkodjon. A se pénz, se bútor forgatókönyv egyre közelebb van.


Az új külföldi tulajdonos:


TANSA TRADING LTD [Kft. társasági tag]

Ciprusi Köztársaság, Hatályos: 2011.12.15 –től.


Gratulálok a Retz-nek. Ismét „jelesre” vizsgázott.

2012. febr. 24. 08:54
 5/6 A kérdező kommentje:

Nem tudott talpra állni, ezért lett a Retz Holdig Kft eladva külföldre (sajnos "recept" szerint).


A Retz "akármi" Bútoráruházaknak története ezzel a végéhez ért.?

2012. febr. 24. 09:13
 6/6 A kérdező kommentje:

Az Index beszámolója volt az első hír a médiában, ami negatív tartalmú tényeket közölt a Retz Bútor Kft-ről (2011.09.22-én, 7 hónapos késéssel).

7 hónap telt el, amíg a média a cégbírósági eseményt a Retz Bútor Kft felszámolásról „eljutatta” a vásárlókhoz.

A legutóbbi decemberi tulajdonosváltásról a Retz Holding Kft-nél, a média, mikor fog először beszámolni? Az előzőekből kiindulva, talán valamikor ősszel?

Teljesen nyilvánvaló, hogy valami nagyon nem stimmel.

Az egyik oldalon ott vannak az átvert és kihasznált vásárlók és alkalmazottak – és a „lehúzott” beszállítók is.

A másik oldalon állnak a meggazdagodott hazai tulajdonosok és cégvezetők. (A külföldi offshore cégeket nem kell figyelembe venni. Nyilvánvaló, hogy soha az életben nem volt köze a Retz-hez külföldi cégnek.) Kitanult és csavaros eszű honfitársaink vezénylik a Retz dolgait.

Az elhallgatás, a tétlenség és az időhúzás az utóbbi oldalnak kedvez.

Megjegyezném, hogy a Retz-en kívül nagyon sok hazai cég, hasonlóan „űzi” az ipart:

A vásárlók, a beszállítók és az állam kárán meggazdagodnak, miközben a cégeiket csődbe viszik. Sajnos mára ez már amolyan „módi” lett.

2012. márc. 23. 10:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!