Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mennyiből sikerült berendeznet...

Mennyiből sikerült berendeznetek a házat?

Figyelt kérdés

A párommal most kezdjük a lakásfelújítást.

A szülei elég gazdagok,a párom mondta, hogy a lakás felújítását valószínű a szülei fogják állni,mivel az övék a ház. A páromnak és nekem közösen van 1 millió Ft-unk.

Beszélgettünk már róla,hogy mi az elsődleges amit venni kellene.

A házban 4 szoba van,gondoltam,hogy nem muszáj egyből berendezni mindent,majd sorba jön minden.Elsőnek legyen kész a konyha,hálószoba,és a fürdő.A többi meg majd idővel.

Amit számoltunk: Konyha:gáztűzhely,hűtőszekrény,konyhaszekrény,székek,asztal,és a többi felszerelés a konyhába.Hálószoba:ágy,szekrénysor,szőnyeg,függönyök,éjjeliszekrény(ez nem fontos,de lehet még ez is.Fürdő:mosógép,és egy fürdőszobaszekrény.

Mert a fürdőkád,mosdókagyló,wc az már megvan,és be is van téve.


2012. márc. 4. 17:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Ami nagyon nagy kiadás, az a konyhaszekrény. Sajnos ez jó ha kijön 1 millióból egy nagyobb konyhánál, méretre csináltatott bútornál. Ha jó méretű a helység és tökéletesen passzol bele a kész bútor is, az kicsit talán olcsóbb.

Azt kell hogy mondjam, 1 millió ft soknak tűnik, de ebben a helyzetben nagyon nagyon kevés és ez sajnos tapasztalat. Amit mindenképpen érdemes elsőre beszerezni azok háztartási gépek. Tűzhely, hűtő/fagyasztó, mosógép, esetleg egy mikró.

Ezután én asztalt, székeket vennék a konyhába, illetve egy ágyat + matracot a hálószobába és szerintem nagyjából el is fogyott a pénzetek, vagy már túl is költekeztétek magatokat. Még a fürdőszobába esetleg egy szekrény nem árt, hogy a cuccaitok ne legyenek mindig szem előtt és ha még mindig van, akkor gardrób szekrény.

Így azért már tűrhető körülmények között el lehet éldegélni, bár vendéget fogadni nem praktikus. :)

Ezek szerintem az alapok, a többi ráér. Mondjuk a függöny sem jön rosszul, de ezt én már az "apróságok" kategóriába sorolnám.

2012. márc. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 millió forint a konyhaszekrény?

Áhhh...mi nem adunk érte annyit.Vannak nagyon szépek,és praktikusak 80.000Ft-ért is.Mi ahogy számolgattuk 600.000Ft-ból ki is jönnének ezek a dolgok amiket már felsoroltam.

Nem akarunk mindenből drágát venni,de amiből minőségi kell azért nem fogjuk sajnálni a pénzt,pl:hűtő,gáztűzhely,mosógép.

Az 1 millió ft-os konyhaszekrény az már nagy luxus lenne. :)

2012. márc. 4. 17:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a konyhaszekrény 370.000 volt.Ebbe kell mosogatógép , mosogató blokk ,tűzhely egyben vagy külön sütő külön főzőlap.


-mosogatógép 90.000

-kombi tűzhely 85.000

-mosogató tálca , csaptelep 32.000

-hűtőszekrény 230.000 (amerikai típusú)


Adok egy tanácsot.Tűzhelyből mindenképpen kombit vegyetek , amelynek a sütő része villanyos a főzőlapok viszont gázosak.Az elektromos sütők jobban sütnek , légkeverésesek és jobban testre szabhatóak.


Konyhaszékek : 12.000 darabja

asztal:42.000


Meg vettem bele kávéfőzőt de ezek voltak a nagyobb összegek.

2012. márc. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
konyhaszekrény 1 millió ftért??? úristen, az aranyból lenne? :d
2012. márc. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én a fél lakást a Vateráról és hasonló oldalakról rendeztem be, bagatell árakon.
2012. márc. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi olcsón megoldottuk. De csaltunk ahol lehetett. A gépeken nem igazán, kísérleteztünk olcsóbbakkal, de nagyon hamar megadták magukat. De pl. a konyhaszekrényre elég csak új ajtókat csináltatni, ha jó állapotban van a korpusz. Az asztal és a székek 5 ezer forintból kijöttek, bár ennek az volt az elsődleges oka, hogy amilyet akartam, olyat egy boltban sem találtunk. Kicsi a lakás, ezért összecsukhatót kerestünk, ami alá beférnek összecsukva a székek. 2 ezerért találtunk egyet, ezt átfestettük és az egyik széket, ami el volt repedve, megragasztottuk. Most tökéletes. Akkor kaptam rá a vaterára, tök jó dolgokat lehet szerezni, amit boltban nem kapsz meg.

A konyhafelszerelést szerintem érdemes folyamatosan beszerezni. Persze kell pár alapdolog, de az igazán nem sok, és ha kell valami, majd akkor vesztek. Mindenesetre érdemes a végére hagyni, és ha elfogy a pénz, akkor körbejárni a rokonokat, van-e felesleges konyhai felszerelésük. Nálunk ez bevált, még örültek is, hogy megszabadítottuk őket a negyedik ajándékba kapott, de sosem használt római táltól vagy a kávéskészlettől, amit egy jószándékú rokon vett, de pont abban a színben, amit utálnak. Tényleg így egy csomó teljesen új dolgot lehet szerezni és még örülnek is, hogy nem foglalja a helyet (mert az ajándékot kidobni ugye nincs szívük).

A hálóban sokat nem tudtok spórolni, az annyi, amennyi. Esetleg az éjjeliszekrényen, annak megteszi egy szék is (legalábbis nekem az a tapasztalatom, hogy éjszakára több tárolóhely nem kell, ha megvan a szekrény, egy hónap múlva fogalmad sem lesz, mi van benne :) )

Függönyt esetleg nézzetek a jysk-ben! Elég egyszerű, de cserébe nagyon olcsó függönyeik vannak, hátha passzol hozzátok valamelyik.

Ja! A régi bútorokat vizsgáljátok át, mi az, amit esetleg nem kell cserélni. Egy régi parasztkomódot ha szépen átfestetek és kicserélitek a fogantyúit, nagyon stílusos darab válhat belőle!


Igazság szerint a gépeken felül olyan 200-300 ezerből is meg lehet oldani a dolgot, ha merészek és kreatívak vagytok. És nem feltétlen rosszabb minőségben. De ha mindenből újat akartok, akkor nem olyan sok az az egymillió.

2012. márc. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A házban semmilyen bútor nincs.Mindent vennünk kell.

Ami megtaláható a házban:fürdőkád,kazán,radiátorok,bojler,csaptelepek,wc,ajtók,ablakok,le van parkettázva.

4 szoba van benne,2 szobát csinálnánk meg ebből egyenlőre.

A másik kettő csak ki lenne meszelve és függöny lenne rajta,plusz ajtó ami természetesen be lenne így zárva.

Vennünk kellene:konyhaszekrény,hűtő,gáztűzhely,asztal,szék,mosógép,szekrénysor,ágy,dohányzóasztal,szőnyeg(2-3 db),és a többi dolog ami még a konyhába kell.

2012. márc. 4. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!