Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Tényleg van akinek ilyen...

Tényleg van akinek ilyen gyönyörű, ízléses a lakása, mint egy katalógusban? Én még sosem jártam ilyenben, ti már igen?

Figyelt kérdés

Mint pl. ezeken a képeken: [link]


A fürdőszobás képek után jönnek az étkezősök, stb.


2012. márc. 17. 00:07
 1/8 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

az itt látható ötletek nagy része viszonylag olcsón megvalósítható. Nosza rajta, varázsold te is újjá a lakásodat! :-D

Ne csak irigykedj, TEGYÉL is valamit!

2012. márc. 17. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor sokan miért nem valósítják meg? Tényleg van sok olyan dolog, ami nem drága, pl. mikor kifestenek egy lakást, festhetnék igazán trendire is, gondolom annyival nem drágább. Vagy a polcokat mázolhatnák élénk színűre.
2012. márc. 17. 00:33
 3/8 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg vannak nagyon jó ötletek, pl. színes, mintás fóliák, amik még zuhanyzóban is használhatók, tapéták.

De akkor miért nem törekszenek az emberek a szépségre?

2012. márc. 17. 00:36
 4/8 Shai-Hulud ***** válasza:
87%

Megszokásból (mert a régies dolgokat látták egész életükben)

Fantáziátlanságból (mert eszükbe sem jut a változatosság)

Lustaságból (mert egy ilyen átalakítás bizony fárasztó)

Igénytelenségből (minek változtatni, jó úgy ahogy van)

És persze pénztelenségből (van aki a festék vásárlást is meggondolja)

2012. márc. 17. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Persze hogy vannak. Nekem anyukám lakberendező, szóval a mi lakásunk is igényes, csak kicsit más stílusú mint ami a képeken van. És az ügyfeleinek egytől-egyig igényes lakásokat csinál, bár inkább a luxus-kategóriában. De kevesebb pénzből sem nehé megoldani, hogy szépen nézzen ki egy lakás, csak hát ahogy az előző írta, sokakban fel sem merül hogy változtassanak, mert így szokták meg. Már azzal is sokat lehetne javítani egy lakás hangulatán, hogy nem a legolcsóbb, idétlen műanyag színes evőeszköztartót, poháralátétet, evőeszközöket, stb. veszi meg az ember, hanem kitalál egy stílust ami neki tetszik (pl nekem a sima minimál fém holmik tetszenek), és mindenből olyat vesz, nem mesefigurásat, meg mittudomén..
2012. márc. 17. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezek a képek valóban dekoratívak,de nem praktikusak. Csak ott jó,ahol nincs kisgyerek,van takarítónő,és nem főznek a konyhában.

A fürdőben pl. a használaton kívüli törülközők miért vannak szabadon? Ha valaki fürdik,akkor bepárásodnak. A vizes törülközőket ha összehajtod,akkor büdösek lesznek.

Vagy a konyha: virágot soha nem tennék a mosogató,vagy a tűzhely mellé. Nem csak azért,mert útban van,hanem a virágnak sem használ a pára és a gőz.

Ahogy a ritkábban használt edényeket sem tenném soha falra. Használat előtt is el kellene mosogatni.

Egy lakásnak nem csupán szépnek kellene lennie,hanem rendeltetés szerű használatra is alkalmasnak. A kettő nem zárja ki egymást.

2012. márc. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel. Ezek a bútorok, lakások azért nem egészen úgy és annyiból megvalósíthatók, amit a képek mellett leírnak. Ezek a fürdők, konyhák súlyos milliókba kerülnek. Sokan örülnek, ha az alap felújításra futja. Persze vannak ilyen lakások is. De azért a fényképezés kedvéért rengeteg látvány elem is van, ami a hétköznapokban elég fárasztó tudna lenni, főleg ennyi mindent egyszerre rendben tartani. Mikor a saját lakásunkról néhány üzlet kért tőlem a tőlük vásárolt dolgokról referencia képeket, ahhoz, hogy legalább amatőr szinten jók legyenek, elég sokat próbálkoztam (nem jó szögben süt a nap, belóg a konyharuha, látszik a szomszéd ocsmány fala az ablakon keresztül stb.). Képzelj el egy profi fényképészt! A fénykép kedvéért a rusztikus konyhák úgy teli vannak pakolva, hogy egy vajas kenyeret megkenni nincsen hely, nemhogy főzni. Én sem vagyok híve még a kiszedő kanalak fellógatásának sem, nemhogy a serpenyőknek, mert ha ritkábban használom, használat előtt mindig el kell mosni. Nálam minden zárt konyhaszekrényben van, a fehér modern szekrényekhez hasonló van nálunk is. Saját kivitelezés, apukám hónapokig dolgozott rajta, nagyon profi lett, de így is szűken futja az 1 millió gépek nélkül.

Nekünk is szép és modern lakásunk van, de a lehető legkevesebb porfogóval és így rendben is tudom tartani.

Egyébként meg jók a képek, szeretem az ilyen képeket nézegetni, néha én is ott ragadok a femina galériájában.

2012. márc. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy vannak ilyen lakások, ez nem csak pénz kérdés, hanem ízlés dolga. Persze azok a lakások praktikusabbak, mint egy divatfotón. Hozzánk legtöbbször aki bejön tátva marad a szája egy kicsit. Pedig olcsóbban hoztuk ki a nappalit-étkezőt, mint aki bemegy egy bútorüzletbe és vásárolgat. Több mint 100 éves az étkezőszekrény, szépen átfestettük és passzol a modern bútorokhoz. Az étkezőgarnitúra 20 éves, szintén modern, akár az új. Az ülőgarnitúra 10 éves, de most lett áthúzatva, mert kiszakadt már több helyen. Szóval láthatod, hogy nem igazán pénz kérdés a dizájn.
2012. márc. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!