Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Létezik olyan franciaágy,...

Létezik olyan franciaágy, amelyiknek több, mint 140 kg a terhelhetősége?

Figyelt kérdés
Voltam a bútorosban, és az összes ott található ágynak 100 ill. 120 kg volt csak a terhelhetősége. Mikor az eladónál rákérdetem, azt mondta, a rostok csak ennyit bírnak el. Ilyen létezik? Akkor mire fektessem a közel 150 kg-os páromat?
2012. ápr. 9. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
55%

100 kilót bírnak el???

Hát ez hihetetlen számomra! Egy átlagos férfi ember kb 90 kiló, és akkor még nem fektettük mellé a feleségét/párját.

Az én férjem 88 kiló, én pedig 65 vagyok így már túl is léptük a terhelhetőség szintjét.


Egyébként, az én apum 160 kiló, és anyum is kb 100, de az Ő ágyuk csináltatva lett kemény fából, és ezer helyen meg van erősítve.

2012. ápr. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

Na, neee!

Akkor hetente lehetne új ágyat venni.

Sok férfi 100 kiló, az asszony meg 80.

2012. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Létezhet, DE a párodnak érdemes lenne inkább bükk ágy keretet, ágyrácsot készíttetni és ahhoz nagy terhelésű matracot választani az Ő oldalára. Amúgy sem mindegy, de ekkora testtömegnél főleg nem, hogy min alszik az ember.
2012. ápr. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

hááát. mi sem vagyunk nádszálak. én 80 vagyok, az emberem ennek duplája.

ebből kifolyólag féltem ágyat venni, a matrac a földön, onnan lejjebb nem szakadunk :)


most nézegettük az ágyakat az ikeában, majd ha összejön a lóvé akkor megkérdezzük a dolgozókat, h érdemes-e ekkora súly alá ágyat tenni, vagy két héten belül kuka. ha utóbbi, akkor fogyózunk, és talán később megpróbáljuk. bár nekem eddig semmi bajom a földön alvással.

2012. ápr. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vagy lehet, hogy régi ágykeretet kéne venned, ami még tömör fából készült, jó nehéz súlyú, és jó erős fémrácsot beletenni, ami nem hajlik el a súly alatt.

Vagy fémágyat venni, de nem a hagyományosat, hanem jó erős vasakból állót, vagy csináltatni, valakivel összehegesztetni.

2012. ápr. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Természetesen 2x 100 kg a terhelhetősége, és mivel én csak 55 kg vagyok, csak az ő oldalára kellene valami erősebb matrac? Hát majd megérdeklődöm máshol is. Sajnos itt a közelben nincs Ikea :(
2012. ápr. 9. 22:59
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi a párommal ketten kb.2,5 mázsa vagyunk egy rugós 1,6 m-s franciaágyat vettünk igaz idővel eltört a rugó! ágykeretig vissza bontottuk és vastag OSB lapot szegeltünk rá, arra 10 cm-s keményebb szivacsot vágattam ez már így meg van kb. 6-7 éve és semmi baja azóta sem!!!!
2012. ápr. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van több módja is hogy bírja az ágy.

Akár rúgós is lehet az is bírni fogja ha úgy van gyártva.

Én évek óta gyártok ágyakat és még nem volt olyan gond hogy a súlyát ne bírta volna el.

Én is 115 kg-ot nyomok de az ágyam bírja :)

2012. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!