Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Hogyan lehet kifesteni, ha...

Hogyan lehet kifesteni, ha nem vagyok szakmabeli? 30as nő. Komolyan kérdezem, ez nem vicc.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 24. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem nagy ördöngösség. Ajánlom a festék-teddy henger kombinációt.

Itt egy valószínűleg neked való cikk:)

[link]


Ha bármi kérdésed van, szívesen állunk rendelkezésre.

2012. ápr. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

köszönöm a cikket!

A falak hibátlanok, egyedül az egyik penészesedik egy cseppet, ezt szeretném meggátolni, van erre ötlet?

A falak egyszer lettek eddig festve, nem hólyagosak vagy egyenetlenek, glettelésre nem nagyon lesz szükség. De ha megveszem a hengert és kikevertetem a festéket, akkor csak húzogatnom kell a hengert és ennyi??? :)

köszi

2012. ápr. 24. 15:20
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

A penészre az előző kedves (nyilván pasi) válaszoló az illetékes,

csak azt tanácsolnám, hogy mindenképpen pamutból készült hengert vegyél, hozzá pedig rácsot, amin a felesleget le tudod húzni.

2012. ápr. 24. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A penészt sajnos valahogy meg kell oldani, de ez elég összetett probléma. Vannak-e új nyílászárók, szigetelés a házon?

Van-e valami forrás, ahonnan beázhat esetleg?


Penészgátló festékek léteznek, de sajnos a reklámozott eredményre nem vezetnek, a penészesedés okát kéne megszüntetni, azt viszont így látatlanban nagyon nehéz megmondani. Hol penészedik? Mi van kívül? (Szomszéd ház, ereszcsatorna, pince, domboldal stb.?

2012. ápr. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, "csak" húzogatnod kell a hengert. De szerezz be egy kishengert és egy kisebb ecsetet is, mert vannak olyan helyek (pl. ajtófélfa mélyedésében, gázcső mögött), ahova nem fér be a nagyhenger.

Emellett ha szép, igényes munkát akarsz csinálni, akkor emeld ki a konnektorokat és kapcsolókat a falból. Sokkal szebb lesz a végeredmény. Ennek a menete: először LECSAPOD A VILLANYÓRÁT, aztán konnektor esetén kicsavarozod a közepében lévő kis csavart és kiemeled, kapcsoló esetén oldalt középen benyúlsz a csattintós rész mellé egy csavarhúzóval, kibillented, és a kétoldalt lévő két rögzítőcsavart kicsavarod, majd kiemeled. (innen az első négy lépést kell csinálni: [link] )

Aztán rájuk húzol egy zacskót, és befőzőgumival rögzíted. Így tuti nem lesz festékes a kapcsoló, és tuti szép lesz körülötte a fal.

2012. ápr. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Tényleg nem nagy ördöngösség, én is mindig egyedül csinálom és 30-as nő vagyok.


Nem reklámozni akarok, de javaslom, hogy használj Polifarbe Platinum nevű festéket.


[link]


Egy rétegben is nagyon szép, egyenletes színt ad, nem csöpög össze-vissza, nem kell kevergetni, csak egy kicsit felhígítani, többféle kiszerelésben kapható ezért nagyon gazdaságos. Ha végeztél a festéssel, akkor a maradékot tedd el, hogy ha valamilyen sérülés éri a falat, akkor maradjon javításra.

2012. ápr. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Penészedésnek az okát kellene megszüntetni, ha lehet. Tehát a hőhidakat megszüntetni, vagy gyakran szellőztetni.

Ezen felül van festékhez keverhető anyag, a Soluguard nevű, ami megelőzi a falgombát, és hatékony, csak sajnos nem olcsó annyira.


Továbbá, vegyél papírragasztó csíkot, nagyon hasznos.

Pár száz forint, de megspórolod vele a pepecselést és az órákig tartó mosogatást (ha már festékes lett mondjuk egy élvédő...).

2012. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja igen, amint írták, ne olyan hengerfejet vegyél, ami bolyhos, hanem olyat, ami szálakból áll. Drágább, de könnyebb vele dolgozni.


Aztán pl van olyan, h teleszkópos nyél. Vagy henger. Nem túl nagy belmagasságnál nincs ilyenre szükség, de plafon festésénél, vagy nagyobb belmagasságnál ezerszer egyszerűbb a földről, állva festeni, mint létrával járkálni. Pláne tologatni!


Javaslom, h két rétegben kend a festéket. Előtte érdemes alapozóval átmenni rajta, a tapadás végett, meg azért, mert így kevesebb festéket vesz föl. Az első réteg amúgy több festéket igényel, mint a második.


Sok sikert!

2012. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem vitatkozni akarok, de szerintem a teleszkópos nyeleket nem nőknek találták ki. Egyszer festettem ilyennel a plafont, és úgy éreztem, leszakad a kezem, mert nagyon nehéz a nyél. Másodszorra okosabb voltam, kicsavartam a partvis nyelét és arra húztam rá a hengert. Ég és föld a különbség, pedig csak egy fél kilóval könnyebb.

Persze ha 5 m a belmagasság, akkor ez nem opció, de egy átlagos háznál igen. Vagy kell keríteni egy pasit, aki a plafont kifesti :D

2012. ápr. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a korrekt válaszokat!

Az a fal penészes (de tényleg kicsit csak) amelyik a leghidegebb, nem ázk be, szerintem nem volt szellőztetve eleget és az albérlőim nem fűtötték ki rendesen a lakást.

Azt szeretném kérdezni, hogy mit jelent az, hogy az első réteg alapozóval legyen festve?

amúgy hihetetlen hasznos és okos ötleteket kaptam, nagyon szépen köszönöm!!!

2012. ápr. 26. 23:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!