Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 8 éves fiam le akart szúrni,...

8 éves fiam le akart szúrni, mit tegyek? Ez nem vicc! Szakértő hozzászólást kérek!

Figyelt kérdés

Nos, ma este fiam azzal jött hozzám, hogy egy hang mondja neki a fejében, hogy szúrjon le, de ő nem akar engem leszúrni és mit csináljon. Elmondása szerint az asztalnál ült és evett, majd meglátta kést az asztalon és egy hang elkezdte mondogatni neki , hogy menjen be a szobámba és szúrja a hátamba a kést, utána képek villantak be neki hogy a szobában a széken ülök és a hátamba szúrja a kést majd kifolyik a vérem és meghalok.

A fiammal jó kapcsolatban vagyok, nem verem, sokszor elviszem mindenhova délutánonként, mindent megkap, úgy érzem szeret, igaz néha megbüntetem mert rosszat csinál.

Az iskolában is elég sok panasz van a viselkedésére.

Most beszélgettem vele a dologról, azt mondta, hogy elment a hang.

Ez gyerekeknél előfordul vagy veszélyben az egész család ?



2012. ápr. 23. 20:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem fordul elő minden gyereknél!

Keress fel egy gyermekpszichológust amilyen gyorsan csak lehet.

Van rá esély, hogy csak füllentett, de az elmondásod alapján én ezt nem hiszem.

Ha ilyen hangokat hall, amik gyilkosságra buzdítják, az erősen arra mutat, hogy skizofrén a gyermeked,de hogy mentálisan nem egészséges, az biztos.

Mindenképp fordulj szakemberhez !!

2012. ápr. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
Pszichiáterhez vidd, mert ez skizofrénia-gyanús, hacsak nem engeded neki, hogy idióta filmeket nézzen, és onnan szed ilyen ötleteket.
2012. ápr. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Sajnos minden filmet megnéz, sőt idősebb unokatestvérével meg online játékokat játszanak, WordOfWarcraft,abban egy roguéval késsel szurkáljak az ellenfelet, lövöldözős FPS játékokkal lövik egymást, és az új mozifilmeket és nézni szokta velük (pl, battleship).

Elképzelhető, hogy ez is közrejátszik ?

Tiltsam el az unokatestérétől, nem menjen át hozzá ?

2012. ápr. 23. 20:41
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Vidd orvoshoz !!! Jesszusom, hogy nem veszed ezt komolyan?! ORVOS!
2012. ápr. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Ez a kérdés egyértelműen kitaláció! Vki jelentse már, aki tudja, nekem még nem engedi.
2012. ápr. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Ez nem kitaláció! Sajnos én is szeretném, hogy az lenne.

Kicsit utánaolvastam ennek a skrizofén dolognak, és nem igazán jönnek át a tünetek a fiamra vetítve.

Most az egyszer halott hangokat eddig, több helyen olvastam, hogy iskolásoknál nagy számban előfordul az ilyen, az hogy irányítani akarta a hang az ijesztő.

Most beszélgettem vele a világ kialakulásáról, amiről saját elképzelése volt, sőt a mars benépesítésére is elég jó ötlete volt.

Az eset bizarr! Köszönöm az eddigi hozzá szollásokat.

Első körben kiiktatom az unokatestvére által szerzett hatásokat, majd fokozott figyelemmel kísérem a mentális viselkedését, a hangokra nem akarom emlékeztetni, de néha azért rákérdezek.

Viszont, ha bármi jelét látom az irodalomban megemlített jeleknek, azonnal orvoshoz viszem.

A családfában nem volt skrizofén személy, így betudom egyenlőre az esetet az őt ért negatív hatásoknak.


Az esetleges változásokat a továbbiakban is kommentelem majd.

2012. ápr. 23. 22:26
 7/16 anonim ***** válasza:
75%
álljon már meg a nászmenet mielött itt mindenki pszichiáter lesz és elolvas valamit a neten és azonnal tudja és diplomája lesz.... ha ilyen filmeket néz (mindent) iylesmikkel játszik,a példaképeffektus böven eluralkodhat rajta (ez persze pszichés problémát okozhatott,de nem neurológiai,azaz pszichológus segithet az ilyen gondolatokkal kapcsolatban)ezért kell vigyázni tényleg ilyen korban mit néz meg és mit nem. például láttam egy 10éves gyereket a pszichiátrián aki megnézte a rémálom az elm utcábant...3 hétig nem mert aludni persze, és kalapban mászkált,kartonpapirból kivágott karmokkal (kés hijján) ugyhogy szociális szempontból javasolnám hogy nagyon vedd komolyan az ilyen filmeket, vagy bármit amit megnéz, és egy pszichológushoz gyorsan cipeld el
2012. ápr. 24. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
de azért nem normális hogy azt mondta neked hogy egy hang mondta a fejében hogy a kést vágja beléd.. lehet füllentett lehet nem (és ha nem?) legközelebb már nemigen fogod orvoshoz vinni.. legalább egy koncilizumot beszélj meg valami orvossal van pár
2012. ápr. 24. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%

Sürgősen orvoshoz kellene vinned, mert ebből baj lehet. És azt sem ártana kideríteni, hogy a hang tényleg a fejében volt, vagy "kívülről jött" (skizofréneknél "kívülről jön", disszociatív identitásnál van a fejben). Meg azt is, hogy ténylegesen "kommunikált" vele, vagy csak parancsolgatott (skizofréneknél az utóbbi szokott lenni).


Egyébként a skizofrénia az ilyen:


[link]

2012. ápr. 24. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is amondó vagyok, sürgősen vidd valami agyszakihoz. Ha pszichológus, ha pszichiáter, egyelőre tökmindegy, mert ha baj van, mindkettő kiszúrja, és megfelelő helyre irányít.
2012. ápr. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!