Kezdőoldal » Otthon » Lakberendezés » Mire jó a bidé?

Mire jó a bidé?

Figyelt kérdés

2008. ápr. 23. 14:33
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
79%

szerintem fölösleges helyet folglal a wcben - ha egyáltalán befér...

hasznos lehet, és higénikus, de a mai világban már ezt helyettesítő "zuhanyt" lehet bekötni a mosdóba, amivel a wc-n ülve bárki úgy moshatja magát ahogy akarja, olyan irányban ahogyan tetszik, és arról az oldalról ahonnan jólesik...

így csak egy csésze van felszerelve (helytakarékos), ezért csak egy kakis edényt kell tisztítani, arról nem is beszélve, hogy az eszköz kivállóan alkalmas a wc tisztítására is...

uff.

2008. ápr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
69%

Alapesetben a bidé hasonlít a wc-kagylóra, de egy sima mosdó lefolyó van benne, és egy csaptelep. Ráülsz fordítva, mint a wc-re, kinyitod a csapot, és megmosod, amit akarsz. Lábat mosni, kiskutyát fürdetni, vizet venni takarításhoz, sok mindenre jó.


Aki szerint felesleges, vagy hülyeség, az menjen ki a pottyantósra. Végül is minek az a vízöblítés a wc-be?! Meg a wc-papír helyett is használjon Népszabadságot, minek az a sok faxni?!

2008. ápr. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
75%

Nekünk nincs, és helyette vizes WC papírt használok, mikor arra van szükség.

Amúgy higénikus.

A popsit lehet kimosni vele, vagy épp a nemiszervet átmosni.

Én a gyereknek ott szoktam mosni a kezét is, amikor feljövünk a játszótérről. A kis csapot eléri. :)

2008. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
86%

Hatodik válaszoló vagyok. Nem tudom, miért lettem ennyire leszavazva. Aki nem hiszi, hogy higiénikus, az nem tudja, hogy hogy kell használni. és valóban lehet az erre a célra gyártott csapra szerelhető zuhanyt is használni, de akinek van helye rá, az miért nen használhatna bidét. szerintem még mindig egyszerűbb, mint folyton föl-le szerelni, ha nem akarod egész nap nézni és a csapot másra akarod használni.

A nedves wc papír i jobb, mint a semmi, jobb híján én is azt használom.


Hasznos dolog a bidé!!!

2008. jún. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

[link]

azoknak akik még nem láttak. :)


sokan összetévesztik a wc-vel... :)

2009. szept. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
24%

Kedves 2008-04-23 17:30!


A fenekedet kell odarakni nem a nemi szervedet.

2009. dec. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
89%
Oké, de ha a fenekedet odarakod, akkor nők esetében pont a hüvely felé öblíted! Nem?
2009. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%

Sokáig én sem értettem, mire is jó az a "bidé"...amikor jöttek a problémák kénytelen voltam után nézni a témának és nagyon sok hasznos információt találtam. Szeretném ezt veletek is megosztani. Csatolok 2 cikket, ami szerintem a tökéletes válasz a kérdésre:

[link]


és az orvos véleménye a bidé hasznosságáról:

[link]


szerintem nagyon jó kis csodaketyerék....és nem mellesleg hasznosak is a mindennapokban!!!!

Mi egy panel lakásban élünk, sajnos nincs túl sok hely a fürdőszobánkban, de szerencsére mégis meg tudtuk oldani a bidé kérdést. Manapság már a hely sem akadály, nagyon jó és modern a már MEGLÉVŐ WC csészére szerelhető bidés WC ülőkék vannak!

2012. febr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Scherer jancsi válasza:
86%
Amiért nem terjed el a bidé, talán, mert várni kell, míg megszárad az alsótestünk és ezzel időt vesztünk vagy vizes lesz az alsónadrágunk? Jó dolognak tartom, de csak a teljes komforttal rendelkező szárítót is magában foglaló változatát.
2016. okt. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

nem azért nem terjed..mindenkinek van saját törölközője, sőt vendégtörölköző(k) is van..


akinek van, az nem beszél róla, mert minek győzködje azokat, akiknek csak a régi megoldás az igazi..meg a vonalkódos, büdös gatya.

2017. márc. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!